KPSS sınav yerleri 2021: KPSS sınav yerleri nereden öğrenilir?

0 15

[ad_1]

KPSS’ye hazırlanan işgören adayları, sınava giriş yerlerini merak ediyor. KPSS oturumları 1 Ağustos – 15 Ağustos tarihleri içinde gerçekleştirilecek. ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu sınavda adaylar, Genel Beceri-Genel Kültür oturumu, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi imtihanlarına girecek.

Her yıl ÖSYM tarafınca düzenlenen KPSS için geç müracaat tarihinin sona ermesiyle adaylar, gözlerini KPSS imtihan giriş belgesine çevirdi. Bunun yanı sıra sınava girecek adaylar, imtihan giriş yerlerinin değiştirilip değiştirilmediğini de merak ediyor.

ÖSYM, 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Beceri-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumları sınava giriş belgelerini öğrencilerin erişimine açtı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, 1 Ağustos 2021 tarihinde uygulayacak olan 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Beceri-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) sınava giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığını duyurdu. Aygün, ek olarak adayların imtihan yerlerini web sitesinden öğrenebileceğini belirtti.

KPSS SINAV YERLERİ BELLİ OLDU MU?

01 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak olan 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Beceri-Genel Kültür) oturumu ile 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri) oturumuna katılacak adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri bitti.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerine ÖSYM’nin web sitesinden 26 Temmuz 2021 tarihinde saat 10.00’dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ulaşabilecekler.

ÖSYM, imtihan bölgeleri ve giriş belgesini çoğu zaman sınavdan 10 gün öncesinde yayımlıyor. Dolayısıyla ÖSYM’nin KPSS imtihan giriş yerlerini de Temmuz ayının son haftası itibariyle yayımlayacağı tahmin ediliyor. İlk sınavın 1 Ağustos’ta yapılacak olması sebebiyle imtihan bölgeleri için gözler 22 Temmuz’a çevrildi. Sadece ÖSYM’nin daha ilkin de izahat ihtimali bulunuyor. Adaylar, KPSS imtihan giriş belgesi ve imtihan yerlerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üstünden öğrenebilecek.

KPSS imtihan giriş belgesi sorgulama ekranı için tıklayın.

KPSS SINAV YERİ DEĞİŞTİRME

KPSS imtihanı için başvuruda bulunan adaylar, kendilerine tanımlanan imtihan yerini ulaşım ve benzeri sebeplerle değişiklik yapmak istediklerinde ÖSYM’ye başvuruda bulunmaları gerekir. Eğer sınava girecek aday ÖSYM’ye imtihan merkezi tercihinde bulunduysa, değişim yapmak için ilgili sınavın müracaat kılavuzunda bulabileceği genel amaçlı dilekçe ile ÖSYM’ye müracaat edebilir.

KPSS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

ÖSYM’nin yayımladığı 2021 yılı imtihan takvimine gore 2021-KPSS A Grubu,

– Genel Beceri-Genel Kültür oturumu 1 Ağustos 2021 zamanı saat 10.15’te başlamış olacak. Imtihan süresi 130 dakika olacak.

– KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturum 7 Ağustos 2021 zamanı saat 10:15’te başlamış olacak. (Kamu Yönetimi, Internasyonal İlişkiler, Emek harcama Ekonomisi ve Sanayi İlişkileri)

– KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturum 7 Ağustos 2021 zamanı saat 14.45’te başlamış olacak. (Hukuk, İktisat, Maliye)

– KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturum ise 8 Ağustos 2021 zamanı saat 10.15’te başlamış olacak. (İşletme, Muhasebe, İstatistik)

– Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) imtihanı ise 15 Ağustos 2021 zamanı saat 10.15’te başlamış olacak. ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Imtihanı ise aynı gün, saati 14.45’ye yapılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku