Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

küçük bir “ÇIĞLIK”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 küçük bir “ÇIĞLIK”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama geçenlerde Facebook’ta bir video gördüm. Büyük ihtimalle Halep’te yaşlı bir adam; yıkılmış, harabeye dönmüş bir enkazdan Kur’an sayfalarını çıkarıyor ve dudaklarından şu kelimeler dökülüyor. Bu bir “ÇIĞLIK”…

Ey insanlar bizim kanımız ucuz hiç önemli değil, kanımız Allah yolunda fedadır ama Kur’an onu koruyun. Kur’an… Allah’ın kitabı… Allah’ın kitabı ey gençler, vallahi valahi Allah katında sizden hesap soracağız. Dünyadaki her Müslümandan, vallahi Allah katında sizlerden hesap soracağız!

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ölen sayısız erkek, sayısız kadın daha da kötüsü sayısız çocuk. İnsanlar bugüne kadar hep birbirlerinden ayrıldı. Gerek ırk, gerek din, gerekse dil. Şimdi de benim bir çığlığım olacak.

Ey insanlık şimdi birleşme vakti değil midir? Şimdi birlik olma vakti değil midir? Gözünü dünyanın bu puslu havasına yeni açmış çocukların kara toprağa girmelerini daha ne kadar izleyeceksiniz? Her gün enkazlardan çocuk bedenlerinin çıkarılmasına daha ne kadar göz yumacaksınız? Evet belki farklı bir dininiz var, farklı bir ırkınız var ama şunu unutmayın. Ortak bir noktanız var, o da “İNSANLIK”.

Aynı şeylere inanıp farklı şeylere hizmet ediyoruz. Aynı atadan doğup farklı insanlar oluyoruz. Aynı şeyler için gözyaşı döküp farklı yaslar tutuyoruz. Bir türlü “BARIŞTA” birleşemiyoruz. Savaştıkça daha da çok kaybediyoruz…

Duygularımı yazdığım şu şiirimle bitirmek istiyorum…

Bir babanın kaybettiği evladında ki çaresizlik

Biten umutlar, geri gelmeyecek bir his

Dualar okunduğunda damlayacak bir gözyaşı var

O damladığı toprağı saracak karanlık bir sis

 

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap