Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kurultaya Bir Hafta Kala MHP’de Delege Savaşı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kurultaya Bir Hafta Kala MHP’de Delege Savaşı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

MHP’de hafta sonu yapılacak olağanüstü tüzük kurultayı için geri sayım sürüyor. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından görevlendirilen Çağrı Heyeti, pazar günkü kurultay için hazırlıklarını tamamladı. Delegelerin kalacağı otellerde yer ayrıldı, basına davetiyeler ulaştı.

19 Haziran’ı tanımayacağını açıklayan Genel Merkez ise delegelere tek tek ulaşarak olağanüstü kurultaya katılmamaları için telkinlerde bulunuyor. Üst kurul delegelerini arayan genel başkan yardımcıları, 10 Temmuz’da seçimli olağanüstü kurultayın toplanacağını, burada ülkücü iradenin tecelli edeceğini ve gerekirse genel başkanın da değişeceğini anlatarak 19 Haziran’ı boykot etmelerini istiyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kurultaya katılacak delege sayısı, Genel Merkez açısından büyük önem taşıyor. Muhalefetin iddia ettiği gibi 800-900 civarında delegenin salonda hazır bulunması durumunda, Bahçeli yönetiminin desteğini kaybettiği ortaya çıkacak.

Öte yandan, MHP MYK üyesi Özcan Pehlivanoğlu, pazar günkü kurultayın meşru ve hukukî olduğu belirterek, delegelere katılım çağrısı yaptı. Bu çağrı, Bahçeli’nin yakın ekibinden bir ismin daha muhaliflerin safına geçmesi anlamı taşıyor.

BAHÇELİ’YE İLGİ DÜŞÜK

Kurultaya sayılı günler kala, genel başkan adayları teşkilat buluşmalarına hız verdi. Genel Başkan Devlet Bahçeli ile liderlik yarışının en iddialı isimlerinden Meral Akşener, bir gün ara ile Ankara’da partililerle iftarda buluştu. Bahçeli’nin düğün salonundaki iftarına Ankara’daki 87 üst kurul delegesinden yalnızca 40’ının katıldığı, bu nedenle moralinin bozulduğu ve konuşma yapmadığı öğrenildi. Akşener ise Ankara’nın en büyük mekânlarından ATO Kongre Merkezi’nde iftar verdi. Yoğun katılım dikkat çekti. Diğer genel başkan adayları da Ramazan’ın ilk gününden itibaren çeşitli illerde partililerle buluşuyor.

TÜZÜK TARTIŞMASI

Genel Merkez, hafta sonu yapılacak kurultayın geçersiz olacağı yönündeki iddiasını da sürdürüyor. Büyük kongrenin tüzük gereği genel başkan, teşkilat işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı ya da genel başkanın görevlendireceği Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden biri tarafından yapılacak yoklamanın ardından açılacağını ileri süren yönetim, Bahçeli’nin katılmayacağı kurultayın korsan olacağı görüşünü savunuyor.

Yarına Bakış

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap