Kuruluş Osman Andreas Kimdir, Gerçek Adı Nedir? Recep Çavdar Oynadığı Diziler!

0

Kuruluş Osman Andreas Kimdir, Gerçek Adı Nedir? Recep Çavdar Oynadığı Diziler! Recep Çavdar kaç yaşında sevgilisi, eşi kim, nereli? Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosu bomba isimlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Bunlardan biri de oldukça başarılı oyuncuların yer aldığı Kuruluş Osman dizisinde Andreas karakterine hayat veren oyuncudur. Gayrimüslimlerin başı Tekfur’un vefatından sonra Teşkilat Osman ortalığı karıştırdı. Kalanoz’un öldürdüğü tekfurdan Osman Bey sorumlu ilan edildi. Osman Bey’e kim yardım ettiyse suçlu ilan edildi. Hal böyle olunca Osman Bey’in bir an önce kaleden çıkarılması şarttı.

Kuruluş Osman Andreas’ı Recep Çavdar Osman Bey, onu kaleden çıkarmaya çalışırken, Osman Bey’in bilinci yerine geldiğinde ilk sorduğu şey çilli bir rahibe oldu. Çünkü arkasında olduğundan şüpheleniyordu. Ancak işin aslını öğrenmeye yakındır. Bu süreçte Andreas, Aygül Hatun’u rehin alır ve Osman Bey’in amcasının Aygül’ü kurtaracağını düşünür ve onu yem olarak kullanır.

Kuruluş Osman Andreas Kimdir, Gerçek Adı Nedir?

Kuruluş Osman dizisinde Andreas karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Recep Çavdar’dır. 4 Temmuz 1983 tarihinde İstanbul’da doğan Türk oyuncu ve yönetmen Recep Çavdar, 2010-2016 yılları arasında birçok televizyon dizisi ve sinema filminde rol almıştır. 2014 yılından bu yana oyunculukla beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Gösteri Sanatları Akademisi’nde Dramatug olarak çalışmaktadır.

‘Kurtlar Vadisi’, ‘Yamak Ahmet’, ‘Aliya’, ‘Böyle Bitmesin’ gibi projelerde rol alan Recep Çavdar, aynı zamanda yönetmen kimliğiyle de bir projeye imza atmıştır. ‘Av Dönüşü’ adlı kısa filmi, İskoçya’da Edınburgh Independent Film Festivali’nde finale kalırken, İngiltere’de Uluslararası Bristol Bağımsız Film Festivali’nde ‘En iyi Kısa Film’ ödülünü almıştır. TRT’de ekrana gelen “Mehmetçik Kutlu Zafer” dizisinde, İngilizlerin dünyaya nam salan gizli casusu ‘Lawrence’ karakterine hayat vermiştir.

RECEP ÇAVDAR’IN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

  • Karınca (Cenk) Sinema Filmi 2019
  • Aliya (Bajro) TV Dizisi 2018
  • Anons (Ambulans Şoförü) Sinema Filmi 2017
  • Ustura Kemal (Dimitri) TV Dizisi 2012
  • Böyle Bitmesin TV Dizisi 2. Sezon (Sarp) 2013-2012
  • Yozgat Blues (Otel Resepsiyonist) Sinema Filmi 2011
  • Yamak Ahmet TV Dizisi 2. Sezon (Aziz Usta) 2012 1. Sezon (Aziz Usta) 2011
  • Sultanın Sırrı Sinema Filmi 2010
  • Melek TV Dizisi 2003

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku