Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Kuzey Amerika petrol üretiminin maliyeti düştü

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Kuzey Amerika petrol üretiminin maliyeti düştü
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Fitch Ratings’den yapılan yazılı açıklamada, toplam 31 petrol arama ve  üretim firmasının katılımıyla yapılan bir araştırmanın, şirketlerin petrol üretim  maliyetinin geçen seneye oranla varil başına ortalama 18 dolar düştüğünü  gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, arama, üretim ve diğer maliyet harcamaları dahil  şirketlerin toplam maliyetinin 2014’de varil başına 75,8 dolardan 2015’te 57,8  dolara düştüğü kaydedildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Düşük petrol fiyatları nedeniyle Kuzey Amerika’da karada petrol arama  ve üretim yapan şirketlerin yatırım harcamalarını önemli ölçüde kestikleri  bilgisine yer verilen açıklamada, bu firmaların, dünyanın diğer bölgelerindeki  şirketlere kıyasla daha kısa sözleşmeler yaptıklarına ve tedarik zincirlerinde de  daha büyük ödünler verdiklerine dikkat çekildi.

Öte yandan, açıklamada, Kuzey Amerika’da denizde petrol arama ve  üretim yapan firmaların projelerinde daha uzun zamana ihtiyaç duydukları için  sözleşme sürelerinin uzunluğuna işaret edilerek, bunun söz konusu firmaların  sondaj ve hizmet maliyetlerini düşürmeye engel olduğu ifadesine yer verildi.

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap