Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un son hali sağlık durumunu sorgulattı

0 11

[ad_1]

Yasaklar ülkesi Şimal Kore’nin lideri Kim Jong-Un son görüntüsü resmi haber ajansı tarafınca çekilen fotoğrafla ortaya çıktı. 24 ve 27 Temmuz’da katılmış olduğu askeri bir etkinlikte çekilen fotoğraflarında ensesinin sağ tarafında bir şişlik ve bandaj görülüyor.

Bandajın olduğu yerde yeşil renkli bir yara izi de dikkatlerden kaçmadı. 29 Temmuz’da çekilen bir başka fotoğrafta ise Kim’in ensesinde herhangi bir yara izi bulunmuyordu.

Öte taraftan geçtiğimiz haftalarda Kore İşçi Partisi’nin bir toplantısında görüntülenen Kim’in mühim oranda zayıfladığı görülmüştü. Fakat Şimal Kore’deki yetkililer mevzuya ilişkin hiçbir izahat yapmadı.

Ek olarak Şimal Kore lideri Kim Jong-Un geçen yıl ise kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği öne sürülmüştü. Kim’in operasyon geçirdiği dönemde uzun süre cemiyet önğnde olmaması ise öldüğü iddialarını doğurmuştu. Hatta yerine kız kardeşi Kim Yo Jong’un geçeceği konuşuluyordu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku