LGS boş kontenjanlar ne zaman açıklanacak? LGS boş kontenjan sorgulama 2021

0 8

[ad_1]

LGS tercih neticeleri 2021 açıklandı. Adaylar LGS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla adaylar ‘’LGS boş kontenjanlar açıklandı mı? LGS taban puanları nedir?’’ benzer biçimde sorulara odaklandı. LGS ek yerleştirme için heyecanlanan öğrenciler LGS boş saptanca, okul taban puanları benzer biçimde mevzularda yapılacak olan açıklamalara odaklandı. İşte LGS boş kontenjanlar ve okul taban puanları mevzusunda bilmeniz gerekenler.

LGS BOŞ KONTENJAN 2021 BELLİ OLDU MU?

LGS 2021 tercihlerinin belli olmasıyla adayların ve velilerin gözü LGS boş kontenjanlar açıklandı mı sorusuna takıldı. LGS tercih sonuçlarına nazaran herhangi bir liseye yerleşemeyen adaylar LGS boş kontenjanlar, LGS ek yerleştirme, okul taban puanları benzer biçimde mevzularını aratmaya başladı.

Meydana getirilen açıklamaya nazaran; merkezi imtihan puanına nazaran talebe alan Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Toplumsal Bilimlerinin tüm kontenjanları doldu. Anadolu İmam Hatip Liselerinde doluluk oranı %98,27 olarak açıklandı. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde ise oran %76,90 olduğu öğrenildi. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin doluluk oranı %77 olarak belirlendi. İlk yerleştirme sonuçlarına nazaran merkezi imtihan puanıyla talebe alan ortaöğretim kurumlarının kontenjanları %95,22 oranıyla tam doluluk oranlarına oldukça yaklaştı. LGS tercih neticeleri 2021 doğrultusundan herhangi bir okula yerleşemeyen adaylar için saptanca açılırsa haberimizi güncelleyeceğiz.

LGS 2021 YERLEŞTİRME SONUÇLARI RAPORU İÇİN TIKLAYIN!

LGS EK YERLEŞTİRME VE LİSE TABAN PUANLARI

LGS tercih sonuçlarının açıklanmasının arkasından herhangi bir liseye yerleşemeyen adaylar heyecanla LGS ek yerleştirme sürecini bekliyor. LGS 2021 yerleştirme raporunun yayınlanmasıyla LGS boş kontenjanlar hakkında data sahibi olana adaylar LGS ek yerleştirme ile yine yerleştirilmeyi bekliyor. LGS tercih neticeleri 2021 açıklanırken lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri mevzusunda hemen hemen resmi bir izahat yapılmadı.

LGS TERCİH SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

LGS boş kontenjlar açıklandı mı? LGS ek yerleştirme süreci başladı mı? Lise taban puanları 2021 belli oldu mu? sorularını cevapladık. Siz de LGS ek yerleştirme ve LGS boş kontenjanlar ile ilgili görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku