LGS mart ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı

0 21

[ad_1]

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamaya gore, bu yılki ilk örnek sual paketi 2 Aralık 2020, ikinci örnek sual paketi ise 6 Ocak 2021, üçüncü sual paketi ise 4 Şubat 2021 itibarıyla 8. derslik öğrencilerinin istifadesine sunulmuştu.

Ünitelerin işleniş zamanına gore piyasaya çıkan mart ayı örnek sorulara “http://odsgm.meb.gov.tr/” adresinden erişilebiliyor.

Mart ayı örnek sorularında, daha önceki yayınlarda olduğu benzer biçimde Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar, T.C. inkılap zamanı ve Atatürkçülük, din kültürü ve terbiye bilgisi ile İngilizce alanlarından beşer sual olmak suretiyle toplam 45 sual yer aldı.

LGS kapsamında sınavla talebe alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik sunulan dördüncü sual paketi ile paylaşılan sual sayısı 1000’i aştı. Mart ayı örnek soruları ile bugüne dek 1015 örnek sual, 8. derslik öğrencilerinin erişimine açılmış oldu.

Merkezi sınava yönelik 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından beri her ay örnek sorular yayımlanıyor.

Örnek sorular, 6 Haziran 2021’de gerçekleştirilecek LGS kapsamındaki merkezi sınava yönelik öğrencilere destek sağlamak amacıyla her ay yayımlanmaya devam edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku