Listede yer verilmeyen İrfan Değirmenci konuştu

CHP’den Eskişehir milletvekili aday adayı olan İrfan Değirmenci, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun açıkladığı aday listesinde kendine yer bulamadı.

Konuya ilişkin sosyal medyadan bir paylaşımda bulunan Değirmenci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun kendisinin “Eskişehir yazalım, gençlere genç aday yakışır” diyerek Eskişehir‘i önerdiğini vurgulayarak, “Başvururken ben bir il tercih etmedim. “Eskişehir’i de yazalım, gençliğin şehrine genç aday yakışır” diyen kendileriydi. Listelere bakılırsa hiçbir ilden aday yapmamış görünüyorlar. Olsun. Gençler kazanacak, nefes almak isteyenler kazanacak. Ülke bizim, mücadele bizim, umut bizim” dedi.

KILIÇDAROĞLU ÖNERDİ, LİSTEDE YER VERMEDİ

Değirmenci’nin yaptığı açıklamanın gösterdiğine göre, İrfan Değirmenci’ye Kılıçdaroğlu olumlu mesaj vermesine karşın listede yer vermedi.

Bu yapılan Kılıçdaroğlu‘nun icraatı değil. Daha önce, ‘kadınlar ve örgütten gelenler benim için önemli’ diyen Kılıçdaroğlu, listelerde neredeyse kadınları, gençleri ve örgütün istediği isimleri paravan, dolgu malzemesi olarak kullandı. Çoğu ilde kadınlar ve gençler kendini listenin son sıralarında buldu.

CHP listelerinde ‘Sol’a tırpan, muhalifler kapı dışarı!

irfan Değirmenci@degirmencirfan

Başvururken ben bir il tercih etmedim. “Eskişehir’i de yazalım, gençliğin şehrine genç aday yakışır” diyen kendileriydi.Listelere bakılırsa hiçbir ilden aday yapmamış görünüyorlar.
Olsun.
Gençler kazanacak,nefes almak isteyenler kazanacak.
Ülke bizim,mücadele bizim,umut bizim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası