Londra merkezli Drone Wars: Türk İHA’ları piyasada liderliğe yürüyor

0 6

[ad_1]

Türkiye’nin düşmana korku dosta itimat veren İnsansız Hava Aracı (İHA) sektöründeki başarısı dünyada yankı uyandırmaya devam ediyor. İngiltere merkezli “Drone Wars” adlı haber platformundan çözümleme gösterildi.

Analizde, Türk yapımı insansız hava araçlarını kendisini saha kanıtladığını ve piyasa önder olma yolunda ilerlediği açıklandı. ABD ve İsrail’in İnsansız hava aracı piyasasında liderliğinin Türk yapımı İHA’larla beraber tekelliklerini yıktığı vurgulandı.

“SEKTÖRDE ÖNEMLİ BİR OYUNCU”

Bayraktar TB2 örnek gösterilerek, Libya’da, Suriye’de ve Dağlık Karabağ’daki üstün başarının altı çizildi. Aksine meydana getirilen bazı yorumlara karşın Türkiye’nin insansız hava aracı sektöründe mühim bir oyuncu konumuna geldiği ifade edildi. Yazıda Türkiye’nin bu başarısının İngiltere’nin de dikkatini çekmiş olduğu açıklandı.

“AVRUPALILAR UTANIYOR OLABİLİR”

İngiltere Müdafa Bakanı Ben Wallace’ın hazırladığı raporda Bayraktar TB2’leri örnek gösterdiği hatırlatıldı. “Türkiye insansız hava aracı alanında süper güç olma yolundayken, Avrupalılar, uyuyor olmaktan utanıyor olmalılar” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku