Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Lumia 950 ve Lumia 950XL için Beklenen Özellik Geliyor!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Lumia 950 ve Lumia 950XL için Beklenen Özellik Geliyor!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Akıllı telefon üreticileri her nesille birlikte telefonlarını daha akıllı hale getirirken arayüzlerini de geliştiriyorlar. Mobil işletim sistemi tarafında farklı bir alternatif sunan Microsoft, Windows Phone işletim sistemi ile iddiasını sürdürmek istiyor. Geçtiğimiz yıl tanıttığı Lumia 950 ve Lumia 950XL ile kullanıcıların kalbini çalmak isteyen Microsoft yeni özellikler ile yoluna devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bir kullanıcı Windows Phone işletim sisteminden sorumlu Başkan Yardımcısı Gabriel Aul‘a “Çift tıklama ile ekranın uyanma seçeneği ne zaman gelecek” diye sorması üzerine Aul‘da bunun oldukça sık sorulduğunu ve yakın zamanda bu özelliğin telefonlarına ekleneceğini belirtti. Fiziki olarak herhangi bir basmaya gerek duymadan parmak izi okuma sensörlerinin çalıştığı bir ortamda bu ve buna benzer güncellemlerin pekte önemli olmadığını düşünsekte; böyle bir geri dönüşü kimse beklemiyordu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

 

Bu ve buna benzer özelliklerin akıllı telefonlara verilmesi oldukça güzel bir durum. Başkan Yardımcısı statüsündeki kişilerin kullanıcılarla böylesine iletişimde bulunmaları ve onları dinlemeleri ise bambaşka bir boyut.

Microsoft, Windows Phone işletim sisteminin belli bir çıtayı geçmesini istiyorsa; programcılar ve oyun yapımcılar ile birlikte çalışmalı diye düşünüyoruz. 599 TL’lik telefonlarda da 2499 TL’lik telefonlarda da oldukça stabil çalışan Windows Phone işletim sistemi önümüzdeki dönemde umarız daha iyi bir noktaya taşınır…

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap