Lupit Tayfunu Japonya’yı vurdu! Yüz binlerce kişi tahliye edildi

0 1

[ad_1]

Dünden beri Japonya’da devam eden şiddetli yağış ve rüzgarlar Lupit Tayfunu’nu da bununla beraber getirdi. Bilhassa ülkenin batı ve cenup bölgeleri negatif etkilendi. Hiroşima, Shimane ve Ehime eyaletleri başta olmak suretiyle riskli bölgelerde yaşayan ortalama 300 bin kişiye tahliye uyarısı yapıldığı öğrenildi.

Güçlü rüzgarlar sebebiyle Osaka şehri ile Kansai Internasyonal Havaalanı’nı birbirine bağlayan köprü geçici olarak trafiğe kapatılırken, süratli tren seferlerinde de kısmi aksaklıklar yaşandı. Ek olarak sıkıntılı hava koşulları sebebiyle 63 uçuşun iptal edilmiş olduğu kaydedildi.

Shimane eyaletinde yoğun yağışın niçin olduğu dere taşkınında bir kişinin kaybolduğu belirtilirken, Tokyo’daki Sumida Nehri’nde de su seviyesinin yükselerek yaya yoluna ulaşmış olduğu amatör kameralara yansıdı.

Japonya Meteoroloji Ajansı, ülkenin Kanto, Kansai ve Tokai bölgelerinde gece süresince aşırı yağış riskinin devam edeceği mevzusunda uyardı. Mahalli otoriteler riskli bölgelerde yaşayan sakinleri şiddetli yağışlar, güçlü rüzgarlar, heyelanlar, su baskınları ve yüksek dalgalara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku