Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Magandalar devrede: LGBT yürüyüşüne saldıracaklar!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Magandalar devrede: LGBT yürüyüşüne saldıracaklar!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Maraş katliamının sorumlularından Muhsin Yazıcıoğlu’nun partisi Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) gençlik yapılanması olarak bilinen ırkçı örgüt Alperen Ocakları, dün bir basın açıklaması yaparak LGBTİ Onur Yürüyüşü’nü engelleyeceklerini iddia ederek tehditler savurdu.

Yanında bir güruhla beraber basın toplantısında konuşan Kürşat Mican, LGBTİ’lerin Taksim’de yapacakları yürüyüşün milli değerlere aykırı mahiyette olduğuna dikkat çekerek, “İsmi onur yürüyüşü olan ama aslı ahlaksızlık olan ve toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.” diye homofobik söylemlerde bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Irkçı güruh adına konuşan Mircan şu sözleri de ekledi:

“Değerlerimiz hiçe sayarak alay edercesine bizimle dalga geçiyorlar. Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz. Bir yerde toplanıp ne yaparlarsa yapsınlar ama mübarek ramazan ayında çırılçıplak bir vaziyette ülkemizin mukaddes topraklarında bu şekilde yürümelerini asla istemiyoruz. Devletimizin de milli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz.”

Dün de Müslüman Anadolu Gençlik adlı radikal islamcı bir grup, Onur Yürüyüşü’ne saldıracağını açıklamıştı.

ALPEREN OCAKLARI GERİ ADIM ATTI!

Yaşanacak olası olaylardan sonraki hukuki sorumluluğu üstlerinden atmak amacıyla Alperen Ocakları Başkanı Kürşat Mican RS FM’den Yavuz Oğhan’a konuştu: ““Biz devleti uyardık, elimizde sopalarla yürüyüşe katılanları döveceğimizi söylemedik” dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap