Mansur Yavaş’ın tazminat davasına duruşmadan ret

0 2

Ankara Büyükşehir Belediye Yöneticisi Mansur Yavaş, avukatı Balkan Şencan aracılığıyla, katıldığı televizyon programında kendisini terör örgütleriyle birlikte hareket etmekle suçlayan AK Parti Umumi Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Ankara 25. Asliye Hukuk Duruşmasında görülen davaya tarafların avukatları katıldı.

Yavaş’ın avukatı, müvekkilinin belediye başkanlığı için aday olduktan sonra karalama kampanyalarına maruz kaldığını, davalı Fatih Şahin’in de katıldığı televizyon programında müvekkilini terör örgütleri PKK ve DHKP-C ile hareket etmekle suçladığını söyledi.

Siyasi geçmişi de dikkate alındığında Yavaş’ın terör örgütleriyle hareket etmesinin laf konusu olamayacağını bildiren avukatı, Şahin’in beyanlarının iftira ve hakaret boyutunda olduğunu belirterek, davanın kabulünü istedi.

Davalı Fatih Şahin’in avukatı ise müvekkilinin laflarında hakaret içeriği bulunmadığını savunarak, “Gerek HDP başkanlarının, gerekse PKK’nın kelamda başkanlarının seçimlerle alakalı beyanatları müvekkilimizin bu yanda söz kullanmasına sebebiyet vermiştir. Sarf edilen kelamlar siyasi muaheze boyutunda kalmış, hakaret boyutuna erişmemiştir” dedi.

Davalı avukatı, davanın reddini talep etti.

Beyanların akabinde kararı açıklayan duruşma, istinaf yolu açık olmak üzere davanın reddine karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku