MEB personel alımı 2021 başvuru koşulları: Sözleşmeli fizyoterapist, aşçı ve aşçı yardımcısı alım şartları

0

MEB personel alımı 2021 başvuru koşulları: Sözleşmeli fizyoterapist ve destek personeli alım şartları neler? MEB personel alımı başvuru şartları nelerdir? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), toplamda 6 bin 132 personel alımı yapacağını duyurdu. MEB 260 sözleşmeli fizyoterapist, 2 bin 593 aşçı, 3 bin 279 aşçı yardımcısı alacak. MEB personel alımı duyurusu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları:

MEB personel alımı 2021 başvuru koşulları

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli fizyoterapist pozisyonunda 260, sözleşmeli destek personeli pozisyonunda (aşçı, aşçı yardımcısı) ise 5.872 personel alımı yapılacak.

Gerekli şartlar ise şöyle:

  • 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.
  • Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.
  • Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.
  • Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.
  • Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

MEB Hangi Bölümlerden Personel Alacak?

Meb sözleşmeli fizyoterapist pozisyonu için Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olma şartı istiyor.

Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı) için

Lisans düzeyinde; Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Ön Lisans düzeyinde; Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Ortaöğretim düzeyinde; Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

İstenilen Sertifika ve Belgeler

MEB onaylı Aşçılık Sertifikası; 3308 sayılı Kanuna Göre Aşçılık Dalında Ustalık veya Kalfalık Belgesi; Aşçı Bonservisi.

MEB personel alımı 2021 başvuru tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı için başvuru tarihleri 25 Ekim Pazartesi günü ile 5 Kasım Cuma günü arasında. 5 Kasım günü saat 23.59’a kadar başvuru yapılabiliyor.

MEB Personel Alımı Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

e-Devlet sistemindeki https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden ya da Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı üzerinden yapabilecek.

Meb Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Atama sonuçları, 12 Kasım’da “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/” üzerinden ilan edilecek.

Atamaları valiliklerce kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlamak üzere atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine istenen belgelerle başvuracak.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku