Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Meclis’te yumruk yumruğa kavga

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Meclis’te yumruk yumruğa kavga
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Milletvekillerini birbirinden ayırmak isteyen HDP’li kadın vekiller ise kavganın ortasında kaldı. Meclis’i karıştıran kavga, HDPli Ferhat Encü’nün güneydoğudaki operasyonları eleştiren konuşmasında, “kolluk kuvvetlerinin sivilleri katlettiği” iddiası üzerine başladı. Encü, konuşurken AK Partili vekiller bağırarak tepki gösterdi. HDP’li vekiller, Encü’yü korumak için çember içine alıp Genel Kurul’da kendilerine ayrılan bölüme yürürken, çok sayıda AK Partili de HDP’lilere laf atarak üzerlerine yürümeye başladı. Bu sırada Aydın oturuma ara verdi.

Önce, AK Partililer Metin Külünk ile Hamza Dağ, HDP’li Çağlar Demirel’in arka sıralara oturtmaya çalıştığı Encü’ye doğru yürümek istedi. Bu sırada Genel Kurul’un arka tarafından dolaşarak HDP sıralarına ulaşan AK Partili Nevzat Ceylan da Encü’ye yöneldi. Ceylan ile Encü yumruklaşıken, arada kalan Demirel dengesini yitirerek yere kapaklanma tehlikesi atlattı.
Encü ile Ceylan arasında kavga sürerken Genel Kurul salonunun çeşitli yerlerinde de AK Parti’liler ile HDP’liler arasında yumruklaşmaya varan kavgalar yaşandı. HDP’li Bilgen de darbe aldı. Demirel’in yanı sıra HDP’li kadın vekiller Hüda Kaya ve Burcu Özkan Çelik de kavga sırasında arada kaldı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

 

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap