Meghan Markle ve Prens Harry Küresel İnsan etkinliğinde alay konusu oldu

0

Küresel Vatandaş örgütünün Korona virüsü aşısının tüm ülkelere eşit olarak gönderilmesi için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği etkinlikte eşi Prens Harry ile “eşitlik” çağrısı yapan Meghan Markle, pahalı mücevherleri tercih ettiği için eleştirildi. Global Citizen tarafından Korona virüsü salgınına karşı geliştirilen aşının tüm ülkelere eşit dağıtımı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen 24 saatlik canlı konser etkinliğine Meghan Markle (40) ve Prens Harry (37) de katıldı.

New York Central Park’ta düzenlenen konser dizisi öncesinde sahne alan ve bir konuşma yapan kraliyet çifti, aşı eşitsizliğine karşı durmaya ve yoksul ülkelere aşı göndermeye çağırdı. Çift, G7 ve AB ülkelerinden ihtiyacı olan ülkelere en az 1 milyar doz aşı göndermelerini istedi.

Fakir ülkelere yardım çağrısı yapmak için sahneye çıkan Meghan Markle, kıyafet seçimi ve pahalı mücevherleriyle alay konusu oldu. Ünlü tasarımcı Valentino tarafından mini bir elbise giydiği görülürken, İngiliz basını bu elbisenin 4 bin 500 dolar (yaklaşık 40 bin TL) değerinde olduğunu duyurdu. Kraliyet ailesinden ayrılıp ABD’ye yerleştikten sonra Netflix ve Spotify gibi şirketlerle “içerik anlaşması” imzalayan Marklı’nın mücevherleri astronomik fiyatlarıyla dikkat çekti.

Daha fazla mesaj

Kraliçe Bu Önemli Dünya Etkinliğine Katılma Planlarını Neden…

Uzayda bir iş gezisinde üçlüye bir mektup

Meghan Markle’ın “eşitlik” vurgusunun yapıldığı etkinlikte 16 bin 500 dolar (yaklaşık 146 bin TL) değerinde Cartier küpe taktığı ortaya çıktı. Öte yandan İngiliz gazeteleri, Markle’ın küpelerinin yanı sıra 12.000 dolarlık (106 bin TL) Cartier kol saati ve 6 bin 900 dolarlık (61 bin TL) “aşk” bileziği taktığını bildirdi.

Markle’ın değeri 35 bin doları aşan mücevherleriyle yoksul ülkelere yardım çağrısı yaptığı kaydedildi. Sussex çiftinin konuşmasının ardından konserlerin başladığı etkinlikte Jennifer Lopez, Stevie Wonder, Demi Lovato, Billie Eilish ve Coldplay gibi dünyaca ünlü isimler sahne aldı.

“BEKLE” MESAJI

Aşırı yoksulluğu sona erdirme hareketini hızlandırmak için çalışan uluslararası bir yardım kuruluşu olan Global Citizen’in konser etkinliğinde “küresel aşı eşitliği için ayağa kalkın” mesajı verildi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku