Melih Gökçek’ten Twitter’da bomba açıklama: İnce diskalifiye olunca…

0 0

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, ‘Biliyorum samimi CHP’liler CHP’den ümidini kesti. Laf aramızda İnce diskalifiye olunca ben de ümidi kestim’ dedi.

CHP’li muhaliflerin kurultay ümidinin bitmesinden sonra Melih Gökçek, Twitter hesabından Muharrem İnce ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu.

‘İNCE DİSKALİFİYE OLUNCA…’

Gökçek yaptığı açıklamada, ‘Biliyorum samimi CHP’liler CHP’den ümidini kesti. Laf aramızda İnce diskalifiye olunca ben de ümidi kestim. Ne yapmalı dersiniz?’ ifadelerini kullandı.

‘CHP SEÇMENİ SANDIĞA GİTMEYECEK’

Gökçek ayrıca CHP seçmeninin yerel seçimlerde sandığa gitmeyeceğini iddia ederek şu açıklamayı yaptı;

CHP seçmeni Kılıçdaroğlu’ndan kurtulmak için yerel seçimlerde sandığa gitmeyip protesto edecekmiş…

NE OLMUŞTU?

24 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri sonrası CHP’de olağanüstü kurultay tartışmaları başlamıştı. Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakması gerektiği görüşünü dile getiren parti içi muhalifler, seçimli olağanüstü kurultay için delegelerden imza toplamıştı.

Ancak CHP Genel Merkezi, muhaliflerin 630 olarak duyurduğu imza sayısının yeterli olmadığını duyurmuştu. Açıklamada, kendilerine noter onaylı 615 imzanın ulaştırıldığı kaydedilmişti. Kurultay için gerekli olan imza sayısı, parti tüzüğüne göre 622’ydi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku