Memur ve emeklilere müjde! 3600 ek gösterge zammı ile kamu personeli maaşı ve ikramiye ne kadar olacak? Neleri ve Kimleri kapsıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 3600 ek gösterge çalışmaları başladı. 3600 ek gösterge ile alakalı  resmi açıklamaların gelmeye başlamasının ardından gözler ek göstergenin çıkacağı tarihe çevrildi.

0

3600 ek gösterge zammı ile kamu personeli maaşı ve ikramiye ne kadar olacak? Kamuda görev alan milyonlarca kamu personeli için ek göstergeler, hem kamu personeli ilk görevinde hem de emeklilikte alınan ücrete etki eden önemli bir etkendir. Ek göstergenin 3600’e çıkması konusunda çalışmalar başladı. Memurların yakından takip ettiği 3600 ek gösterge ile hem maaş hem de ikramiye artacak. Peki, 3600 ek gösterge zammı ile kamu personeli maaşı ve ikramiye ne kadar olacak? Kimleri kapsıyor? İşte haberin tüm ayrıntıları….

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla milyonlarca kamu personeli ilgilendiren 3600 ek gösterge çalışmaları başladı.

 

3600 EK GÖSTERGE KİMLERİ KAPSAYACAK?

 

Çalışmalar sırasında göz önüne alınacak konulardan birisi, ek gösterge artışının kapsamı olacak. Daha önceki çalışmalarda yalnızca 4 senelik üniversite mezunu ve belli meslek gruplarını kapsayacak bir çalışma olmuştu. Şimdi bu kriterlerin değişip değişmeyeceği de değerlendirilecek.

 

NASIL ETKİLEYECEK?

 

Statüye göre artış yapılırsa lise mezunları da faydalanacak.

Ayrıca ek gösterge artışının yalnızca mevcut kamu personelleri mi, yoksa emekli olmuş kamu personelleri da mı etkileyeceği yine çalışma gündeminde olacak.

Halen 4 senelik üniversite mezunu öğretmenler ve polisler ile 4 senelik yükseköğrenim mezunu İmamhatipler 3000 ek göstergeye tabi.

3600 ek gösterge hayata geçtiğinde 30 senelik hizmeti bulunan öğretmen, polis ve 4 senelik dini yükseköğrenim mezunu imam-hatiplerin emekli aylığı 943 lira artacak.

Hemşireler ve diğer İmamhatiplerin emekli aylığı ise bin 63 lira artarak öğretmen ve polisler ile eşitlenecek.

Emekli ikramiyeleri ise 33 bin 982- 38 bin 297 lira düzeyinde artacak.

Hizmet süresi 30 yılı aşanların emekli ikramiyesi her sene için bin 132 ile bin 276 lira arasında artış gösterecek.

KİMLERİ KAPSAYACAK?

3600 ek gösterge sorunu önce polis, hemşire, din görevlileri ve öğretmenler için gündeme gelmişti.

Şimdi şube müdürleri, şefler, daire başkanları, müfettişler, kariyer meslek dalları, uzmanlar, genel müdür yardımcıları, üniversitelerdeki genel sekreterler gibi kadrolar da değerlendirilecek.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku