Memur zammı belli oldu: Kim ne kadar alacak?

0 14

[ad_1]


4 milyon işyar ve 2 milyondan fazla işyar emeklisini ilgilendiren zam oranları belli oldu.


Işgören ve işyar emeklisinin maaşına 2022’nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7 artış yapılmış oldu. Artış, 2023’ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 oldu.


“Türkiye tarihinde yapılmış en yüksek oranları içeren sözleşme”


Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim, “Türkiye tarihinde yapılmış en yüksek oranları içeren sözleşme” dedi.


Işgören-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise maaşlarda yüzde 28 iyileştirme bulunduğunu söylemiş oldu.


Alim, toplumsal medya hesabından 6. Dönem Toplu Sözleşmesi’ne ilişkin paylaşımda bulunmuş oldu.


Maaş artışlarına ilişkin tabloyu da paylaşan Alim, “6. Dönem Toplu Sözleşmemizi azca ilkin gece saatlerinde imzaladık. Kamu çalışanlarımız için son yıllardaki en yüksek kazanımlar, istikrarla büyümeye devam eden kuvvetli Türkiye’nin en mühim göstergesidir” ifadelerine yer verdi.

Memur zammı belli oldu: Kim ne kadar alacak?


Sözleşmenin kamu çalışanlarına ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen Alim, işyar sendikalarıyla vardıkları anlaşmaya bakılırsa kamu çalışanının 2022-2023 yılları maaşlarındaki kümülatif artış oranlarının yüzde 30 ile 35 içinde değiştiğini belirtti.


Bakan Alim, salgının ekonomik etkilerine karşın çalışanları enflasyona ezdirmeme sözünün arkasında olduklarını dile getirerek, “Kamu çalışanları için zamanı değişiklik. 3600 ek gösterge çalışmalarını bu sözleşme döneminde tamamlıyoruz” ifadelerini kullandı.


 


 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku