MentalUP, yarı yıl tatilinde 5,5 milyon kez oynandı

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

DİKKAT! 14 uygulamada gizlilik ihlalleri var!

Facebook yatırımcıları yanılttı mı? Hesabınızı neden devre…

Türk Telekom’un kurumsal girişim sermayesi şirketi olan TT Ventures ile ortağı olduğu MentalUP, 3 haftalık yarı yıl tatilinde 5,5 milyon kez oynandı. 4-13 yaş arası evlatların dikkat, bellek şeklinde zihinsel becerilerini geliştiren Türkiye’nin ilk oyunlaştırılmış eğitim platformu olduğu belirtilen platformun kullanıcı sayısı 100’den fazla ülkede 6 milyonu aştı.

“MentalUP, fark oluşturan çalışmalarına devam edecek”
Türk Telekom İş Geliştirme ve Yeni Girişimler Direktörü Muhammed Özhan, uzaktan eğitim sürecinde MentalUP’ın yurt içindeki ve yurt dışındaki mühim eğitim kurumlarında kullanılmaya başlanmasına sevindiklerini belirterek, “Firmanın 2016’da PİLOT programıyla desteklediği ve ondan sonra TT Ventures ile ortak olduğu MentalUP, fark oluşturan çalışmalarına devam edecek” dedi.

Uygulama, ekran bağımlılığı riskini azaltıyor
Verilen bilgiye bakılırsa, oyunlaştırılmış eğitim platformu, hiçbir reklam içinde ne olduğu barındırmıyor. Pedagog onaylı bir uygulama olan platformdaki oyunlar, akademisyenler ve uzman oyun tasarımcıları ile beraber hazırlanıyor. Günlük 20 dakikalık egzersiz uygulaması yardımıyla ekran bağımlılığı riski azaltılıyor. İçerisinde 100’den fazla oyun ve egzersiz bulunan uygulama, son 1 yılda 120 milyon kez oynandı. Keyifli ve güvenilir içerikleriyle, uygulama marketlerinde 4.8 puanla en sevilen eğitim uygulamalarından biri olarak belirtiliyor.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku