Dünya

Merkel’den ‘Soykırım’ Tasarısıyla İlgili Flaş Karar


Dünya

Tagesspiegel gazetesi, Almanya Başbakanı Angele Merkel’in yarın aynı saatlerde Berlin’de düzenlenecek olan dijital eğitim konferansına katılacağı için oylamada yer almayacağını yazdı. Merkel’in yanı sıra Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel ve Dışişleri Bakanı Walter Steinmeier de önceden planlanmış etkinliklere katılacakları için oylama sırasında parlamentoda bulunamayacak. Hükümet kanadından oylamaya katılacaklar ise Federal Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble, Federal Savunma […]Tagesspiegel gazetesi, Almanya Başbakanı Angele Merkel’in yarın aynı saatlerde Berlin’de düzenlenecek olan dijital eğitim konferansına katılacağı için oylamada yer almayacağını yazdı.

Merkel’in yanı sıra Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel ve Dışişleri Bakanı Walter Steinmeier de önceden planlanmış etkinliklere katılacakları için oylama sırasında parlamentoda bulunamayacak.

Hükümet kanadından oylamaya katılacaklar ise Federal Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble, Federal Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Federal Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Gerd Müller, Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe ve Federal Çevre Bakanı Barbara Hendricks olacak.

ERDOĞAN’LA MERKEL TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün, Angela Merkel’e telefon açıp, 2 Haziran’da Alman Parlamentosu’nda görüşülecek 1915 Olayları’na ilişkin tasarısıyla ilgili “Almanya sağduyulu bir yaklaşım sergilemeli” demişti.