Mersin ÜNİVERSİTESİ İçel Sağlık Yüksekokulu 1-7 Ekim Emzirme Haftası’nı Çeşitli Etkinliklerle Kutladı

0

Mersin Üniversitesi İçel Sağlık Yüksekokulu, 1-7 Ekim Emzirme Haftası’nı düzenlediği söyleşiler ve fidan dikimi etkinliği ile kutladı.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak Öğr. Gör. Dr. Aslı Eker’in koordinatörlüğünde İçel Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümü tarafından, “Uzmanlar ile Anne Sütü ve Emzirme Hakkında Söyleşi” programı düzenlendi.

Daha sonrasında etkinlikler çeşitli söyleşilerle devam etti.

Söyleşi programı ilk olarak 5 Ekim Salı günü Ebe-Hipnoemzirme Uygulayıcısı Naz Sergek’in “Hipnoemzirme Anne ve Uzman Deneyimi” başlıklı söyleşisi ile başladı.

Daha sonrasında, 6 Ekim Çarşamba günü Ebe-Emzirme Danışmanı Elif Yılmaz “Prematürite ve Emzirme” başlıklı söyleşiyi gerçekleştirdi.

 

Program, 8 Ekim Cuma günü Emzirme Danışmanı Uzman Merve Yener’in “Ev Ziyareti Süreci” konulu söyleşisi ile sona erdi.

Düzenlenen etkinlikler, Üniversitemiz İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Gözde Gökçe İsbir, Üniversitemiz Ebelik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerinin katılımlarıyla, “Her Çocuk Bir Fidan” sloganı ile 35 adet fidanın Üniversitemiz Çiftlikköy Kampüsü içerisinde belirlenen alana dikilmesi ile sona erdi.

 

Üniversitemiz İçel Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ayda Çelebioğlu, etkinliklerin düzenlenmesindeki destekleri için Üniversitemiz Rektörlüğüne, İçel Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gözde Gökçe İsbir’e, Ebelik Bölümü öğretim elemanlarına, engin bilgi ve deneyimleri ile bizi aydınlatan uzmanlarımıza, annelerimize,  öğrencilerimize ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

 

 

 

 

 

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku