Mete Gazoz: “Madalya olması gerektiği yerde”

0 10

[ad_1]

Federasyon Başkanı Abdullah Topaloğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’ye okçulukta ilk altın madalyayı kazandıran Mete Gazoz’u, karışık takımda Tokyo’da dördüncülük başarısı elde ettikleri ekip arkadaşı Yasemin Ecem Anagöz’ü ve Okçuluk Ulusal Ekibi Antrenörü Göktuğ Ergin’i çiçeklerle karşıladı.

Başkan Abdullah Topaloğlu, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Olimpiyat kafilemiz federasyonumuzu ziyarete geldi, Mete Gazoz madalyasını getirdi, federasyonumuza teslim etti. Ikimiz de bu güzel asil düşüncelerinden dolayı kendisini kutlama ettik, başarısıyla gurur duyduk. Tüm millet olarak, ülke olarak bizi gururlandırdı, arkasındaki teknik ekibimiz, öteki kulüplerimiz, antrenörlerimiz, en küçükten en büyüğe tüm okçuluk topluluğunun emeği olan bir madalya bu. Tüm milletimize ve okçuluk camiasına hayırlı uğurlu olsun diyoruz.” diye konuştu.

Teknik ekibin de fazlaca büyük fedakarlıklarla çalıştığını belirten Topaloğlu, “Mete kardeşimiz, Yasemin kızımız, teknik direktörümüz, hepsinin fazlaca büyük emekleri var. Hepsi 5 yıldan beri bu madalya için çalıştılar ailelerinden, evlatlarından uzak kaldılar fakat netice hakkaten fazlaca güzel oldu, kutlama ediyoruz, hayırlı uğurlu olsun. Federasyonumuzda çocuklarımızı devamlı ağırlıyorduk aslına bakarsan fakat bugün başka bir anlamı var, hepimiz için fazlaca daha anlamlı bigün.” dedi.

METE GAZOZ: “MADALYA OLMASI GEREKTİĞİ YERDE”

Ziyarette olimpiyat şampiyonu ulusal okçu Mete Gazoz da fazlaca mutlu bulunduğunu belirterek, “Doğal ki de başkanımızın söylediği şeklinde bu bir ekip emek vermesi, ekip olarak, bir ekip ile çalışmaların sonucu olarak elde ettiğimiz bir şey. Ben bir tek temsilen madalyayı aldım. Doğal ki de ön planda ben daha fazlaca göründüm fakat madalyanın arka planında olanlar ve bunca süre meydana getirilen bir sürü şey, düşününce fazlaca kısa bir süre geçmiş şeklinde görünüyor fakat aslına bakarsak fazlaca uzun bir süre sonunda madalyamızı alıp buraya mutlu bir halde geldik.” diye konuştu.

2020 Tokyo şampiyonu ay-yıldızlı sporcu Mete, “Her şey fazlaca güzel. Başkanımız da bizlere birçok kez ‘Sizin Tokyo’dan buraya madalya ile geleceğinizi biliyorum’ diye söylüyordu aslına bakarsan, bunu gerçekleştirdik. Tek benim değil tüm Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun kazanılmış olduğu bir başarı. O yüzden madalyada olması gerektiği yerde.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Mete Gazoz, dün sabah İstanbul’da karşılanmalarıyla ilgili de “Karşılama fazlaca güzeldi, tüm hepimiz oradaydı. Kısaca o yol yorgunluğunun ve geçmişteki yaşadıklarımızın hepsini bu madalya ve karşılama götürdü diyebiliriz.” yorumunda bulunmuş oldu.

ECEM ANAGÖZ: “SONUNA KADAR SAVAŞTIM”

Tokyo’da karışık takımda Mete Gazoz ile beraber dördüncülük başarısı elde eden ulusal okçu Yasemin Ecem Anagöz de “Daha iyisi olabilirdi, başarıyı madalya olarak değerlendirecek olursak fakat fazlaca emek vererek fazlaca hazır bir halde gitmiştik. Kuvvetli de bir yarışma çıkarttım, savaştım sonuna kadar bu da önemliydi benim için. Hiç olmazsa orada savaşan ruhumu kendime yine gösterdiğim için gururluyum.” şeklinde konuştu.

Yasemin Ecem Anagöz, Türkiye’ye geldiklerinde yoğun bir kalabalığın kendilerini karşılamasından fazlaca luk duyduklarını belirterek, “Hala daha etkisindeyiz, dün geldik halen karşılamalar devam ediyor. Fazlaca güzeldi, olimpiyat köyünde de aslına bakarsan ekip ruhu tüm branşlar içinde fazlaca güzeldi.” dedi.

Okçuluk Ulusal Ekibi Antrenörü Göktuğ Ergin de şunları dile getirdi:

“Şükürler olsun fazlaca uzun senelerdir hayalini kurduğumuz, hepimizin sporcuyken hayalini kurmaya başladığımız olimpiyat madalyasına dokunma şansını elde ettik ve o madalyayı bugün buraya getirdik. Başkanımıza sunma şansımız oldu. Bu mevzuda fazlaca mutluyuz, fazlaca gururluyuz fakat doğal ki uzun senelerdir bir tek hayalini kurmakla kalmadık, hep planlama yapıyorduk, devamlı buraya ulaşmak için yapmamız gerekenlerin neler bulunduğunu ön plana çıkartmaya çalışıyorduk. Tüm planlamalarımıza da programlarımıza da ilk olarak başkanımız, tüm yönetimimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Genel Müdürlüğümüz bizlere fazlaca büyük bir destek sağladılar. Geçtiğimiz 5 yıl içinde bu madalyaya yetişebilmek için yapılması ihtiyaç duyulan her türlü emek vermeyi yapma imkanımız oldu. Bu kadar imkanın karşılığında da altın madalyayı ülkemize getirmek gurur verici.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku