Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

MHP: Agresif rekabet esnafı bitirir!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 MHP: Agresif rekabet esnafı bitirir!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bursa Büyükşehir Belediyesinin şubat ayı oturumunda MHP gurubu belediye yatırımlarının ne aşamada olduğunu sordu. MHP Gurup Başkan Vekili İhsan Bilgili meclis oturumunda söz alarak başkan Recep Altepe’ye “Vatandaşa büyük umutlar vaad edilerek söz verilen bir kısmına başlanılan, bazılarının temeli atıldıktan sonra unutulan, bazılarının ise isminin dahi yanından geçilmeyen projelerin son durumu nedir?” diye sordu.

DEPREME HAZIRMIYIZ?

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bilgili eleştri dozunu artırdığı konuşmasında “ Büyükşehir uhdesinde olan parkların bakım ve onarım işleri keyf-i keder yapılıyor.Bursa’nın bir çok parkı uyuşturucu müptelaları ve fuhuş tacirlerinin kurtarılmış bölgesi haline gelmiştir. Keyruyanpark Şehitler Çeşmesi ve Dedeler parkının içler acısı durumu buna en güzel örnektir. Tarihi eserlerin restorasyonlarını yapmanızı anlıyoruz. Orduevinin taşınarak onun altında bulunan Osmanlı Bey Sarayı çıkaracağınızı söylemiştiniz, bu proje ne aşamadadır?.3 milyonluk mega kent olan deprem kuşağındaki Bursa, bölgemiz beşik gibi sallanırken hazırlığını yapmış mıdır?.Vatandaşlarımız belediyelerimiz tarafından bu konuda ne kadar bilgilendirilmiştir? Ankara’da yapılan şehircilik şurasından Bursa ne bekliyor? Gemlik ile Gemport’u birbirine bağlayan 1,5 kilometrelik yolun genişletilerek asfaltlama çalışması aylardır neden bitirilememiştir? Dedi.

BORÇLAR ERTELENDİ Mİ?

Büyükşehir Belediyesinin ticarete el atması ile esnafın tedirginlik yaşadığını belirten Bilgili “ Büyükşehir Belediyesi iştirakleri olan ticari kurumlar, kurulduklarında esnafla rekabeti değil, kaliteyi artırarak, piyasada denge unsuru olma hedefi ile yola çıkmışlardı. Şimdi ise piyasanın tek patronu olma yolunda adım atmaları paydaş esnafı sıkıntıya sokmaktadır. Örnek mi? Bukart için eskiden Burulaş bünyesinde sırf bilet satış ve diğer işlemler için 500 kişiyi istihdam ederken şimdi bu işlemi robot otomatlar yapıyor, sıfır maliyet. Ama buna rağmen büfelerde satış yapan esnaftan aldığın komisyonu yüzde 1’den yüzde yarıma indirerek esnafı zor durumda bırakıyor. Esnaf Bukart işinden bu şekilde çekilir ise vatandaşın da mağdur olacağı gerçeği unutulmamalıdır. Yapılan yatırımlara rağmen hala Burulaş ve Burfaş zarar etmektedir. Kapanan Özel İdare personeli Büyükşehir’e intikal ettirilmişti. Halen bu personellerin özlük hakları yerinde sayıyor. Belediyelerin borçları hükümet tarafından 4 ay ertelendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi bu ertelemeye tabimidir? Ne kadar borcu ertelenmiştir. Hayalden başka hiçbir şey üretmiyorsunuz.” İfadelerini kullandı.

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap