Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

MHP de ‘Evet’ dedi; 3 parti ‘dokunulmazlık’ için anlaştı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 MHP de ‘Evet’ dedi; 3 parti ‘dokunulmazlık’ için anlaştı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti’nin dokunulmazlıklarla ilgili TBMM’ye sunduğu teklife destek vereceklerini söyledi.

HDP’li milletvekillerinin “teröre destek verdiği” tartışmasıyla başlayan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “tüm dosyaları kapsasın” çağrısı ile genişleyen dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili tartışmalar çerçevesinde AK Parti, iki gün önce kendi teklifini TBMM’ye sunmuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında “AKP’nin dokunulmazlık teklifine destek vereceğiz” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, CNN Türk’te dün akşam katıldığı bir programda teklife “anayasaya aykırı olmasına rağmen evet diyeceklerini” belirtmişti.

Teklifin, AK Parti, CHP ve MHP’nin 489’u bulan toplam sandalye sayısı ile Genel Kurul’da yapılacak oylamada referanduma gerek olmaksızın kabulü mümkün olacak. Ancak partiler anayasa değişikliklerinde grup kararı alamıyor.

AK Parti’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu dokunulmazlık teklifine göre yasanın yürürlüğe girmesinden itibaren 15 gün içinde fezlekeler mahkemelere gönderilecek ve sadece bu dosyalarda milletvekillerinin yargılamasına imkân verecek.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap