Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

MHP’de af ısrarı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 MHP’de af ısrarı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP af konusunun gündemlerinde olmadığını belirtse de MHP’nin sınırlı af konusundaki fikirlerinden ve ısrarından vazgeçmediğini bildirdi. Yalçın, af teklifine ilişkin hazırlıkların titizlikle sürdüğünü kaydetti.

Bedelli askerlik ve af konusuyla ilgili açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, bedelli askerliğe desteklerinin ve af ısrarlarının devam ettiğini söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim öncesinde sınırlı, kapsamı dar bir af düşündüklerini gündeme getirdiğini ve bu konuda iktidara öneride bulunduğunu anımsattı. AKP’nin ise af konusunun gündemlerinde olmadığını açıkladığını hatırlatan Yalçın, buna rağmen MHP’nin sınırlı af konusundaki fikirlerinden ve ısrarından vazgeçmediğine işaret etti.

Bunun seçim beyannamelerine de eklendiğine değinen Yalçın, “Milletimiz bize Mecliste 49 milletvekiliyle temsil yetkisi verdi ama bu sayıyla tek başına af yasası çıkarmamız mümkün değil. Yine de biz sözümüzde durarak af teklifimizi hazırlayacak ve TBMM gündemine getireceğiz. Hazırlıklarımız büyük bir titizlikle sürüyor. Teklifte, teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler ve kadın katilleri hariç olmak üzere kader mahkumları için af öngören maddeler yer alacak” diye konuştu.

Yalçın, bedelli askerliğe ilişkin de değerlendirmelerde bulunurken, bedelli askerlikte ölçünün, şehit ailelerinin rahatsızlık duymayacağı şekilde olması gerektiğini söyledi.

Terörle mücadelede TSK’nın zaafa uğramaması ve toplum vicdanının incitilmemesi gerektiğini kaydeden Yalçın, “MHP bu değerlere öncelikli olarak itibar edilmesini, dikkate alınmasını ister.” dedi. Bu konunun TBMM’nin işi olduğunu belirten Yalçın, “Bu nedenle de Meclis’e gönderildi. Meclis değerlendirecek. Doğrusu budur.” dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap