Siyaset

MHP’de muhalif avı hız kesmeden devam ediyor!


Siyaset

Cavit Kınalı – MHP’de bir isim daha disipline sevk ediliyor. MHP milletvekili Ümit Özdağ, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak disipline sevk edildi.CNN Türk’ün aktardığı habere göre, MHP milletvekili Ümit Özdağ, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak disipline sevk edildi.

MHP’de kongre tartışmalarıyla başlayan muhalefet sürecinde disipline sevk edilen ilk Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ değil. Bir süre önce iddialı adaylardan Meral Akşener disiplin süreci sonunda partiden ihraç edilmişti. Akşener, bu kararı yargıya taşıdı. Bir diğer Genel Başkan Adayı Sinan Oğan ise daha önce partiden ihraç edilmiş ancak yargı kararıyla geri dönmüştü.

İHRAÇ TALEBİNİN SEBEBİ!

Kulislerde, ‘başkanlık karşıtı’ söylemlerden kaynaklanan rahatsızlığın ‘parti adına açıklama’ adıyla üstünün kapatılmaya çalışıldığı söylense de başka bir konu daha var.

Geçtiğimiz hafta GATA ile ilgili sert bir açıklama yapan Ümit Özdağ, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yalan söylediğini ileri sürerek edindiği gerçek bilgileri paylaştı. Sözcü Gazetesi yazarı da Yılmaz Özdil bu konuyu köşesine taşıdı.

Söz konusu açıklamada, Recep Akdağ’ın GATA’nın kapatılması için halkı kandırmaya yönelik sarf ettiği sözleri bir anti tez ile yalanlayan Ümit Özdağ’ın disiplin sebebi olduğu da düşünülüyor.

MUHALİF AVI DEVAM EDECEK Mİ?

Önce Sinan Oğan ile başlayan muhalif avı bir çok il ve ilçenin görevden alınması ile devam etmişti. Aradan geçen zamandan sonra Olağanüstü Kongre talepleri dillendirilmeye başlayınca muhalif avına tekrar çıkıldı.

Muhalif avının ilk kurbanı ise Meral Akşener olmuştu. Daha sonra bir çok yönetici partiden jet hızıyla uzaklaştırıldı. Son olarak dün gece saatlerinde 16 muhalif ilçenin görevine son verildi. Şimdi ise Ümit Özdağ’ın kaderi aynı görünse de avın devamının geleceği tahmin ediliyor.

Yılmaz Özdil’in, “İşte GATA gerçeği” başlıklı yazısını okumak için tıklayınız…