Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

MHP’den Soylu açıklaması: Polemik yok, herkes katılabilir!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 MHP’den Soylu açıklaması: Polemik yok, herkes katılabilir!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İçişleri Bakını Süleyman Soylu’nun CHP’ye yönelik yaptığı ‘şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ çağrısına bir yanıtta MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı’dan geldi. Kalaycı, ‘Şehit cenazelerine herkes katılabilir. Neticede şehidimiz, vatandaşlarımız katılabilir’ dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, kayıt yaptırmak için geldiği Meclis’te Meclis Başkanlığı seçimi için aday çıkarmayacaklarını tekrarladı. Kalaycı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP İl Başkanlarının şehitcenazelerine alınmaması talimatıyla ilgili, “Açıklamasını detaylı bilmiyorum. Şehit cenazelerine herkes katılabilir. Neticede şehidimiz, vatandaşlarımız katılabilir. Polemik konusu olan nedir bilmiyorum” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kalaycı, OHAL’in kaldırılmasıyla ilgili çeşitli düzenlemeler yapılacağı ile ilgili, “OHAL sistemindeki bazı düzenlemelere ihtiyaç varsa çeşitli kanunlarda düzenleme yapılabilir” dedi.

Mustafa Kalaycı, AK Parti-MHP birlikteliğinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuracağı hükümette yer alıp almayacağı sorusuna ise, “MHP asla pazarlık yapmaz. MHP bir talepte de bulunmuyor. Anayasamıza göre tüm tasarruf Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız kendisiyle uyum sağlayacak arkadaşları kendisi belirleyecektir. Bu bakan olur bürokrat olur. Bu konuda bizim bir talebimiz ya da pazarlığımız yok. Asla da olmayacaktır” dedi. Kalaycı, Cumhurbaşkanından bir teklif gelmesi durumunda değerlendirme yapıp yapmayacakları sorusuna ise, “Sayın Cumhurbaşkanımız ne yapacak bilmediğimiz için şu an değerlendirmemiz erken olur” yanıtını verdi.

Kalaycı Erdoğan ve Bahçeli arasında yapılan görüşmede bu konunun görüşülmediğini söyledi. MHP Genel Başkan Yardımcısı, parti olarak seçim vaatlerinin arkasında olduklarını, af da içinde olmak üzere bunların kanunlaşması için kanun teklifi dahil Meclis’te çalışacaklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap