Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

MHP’li muhalifler harekete geçiyor!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 MHP’li muhalifler harekete geçiyor!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

MHP Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, referandumda ‘hayır’ diyecek vekiller ile platform kurarak Türkiye’nin 81 ilinde propaganda yapacaklarını söyledi.

MHP Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Duvar’dan Nergis Demirkaya’ya konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

MHP’de Başkanlık sistemine karşı olan vekillerin referandum sürecinde izleyeceği yol haritası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Halaçoğlu, referandum çalışmaları için platform kurulacağını söyledi.

‘MHP TABANI YÜZDE 70-80 HAYIR DİYOR’

Meclis’teki oylamalarda ‘hayır’ diyen MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, parti tabanının genel merkeze ateş püskürdüğünü söyledi. Parti tabanının yüzde 70-80 oranında ‘hayır’ dediğini söyleyen Halaçoğlu, “Biz sahaya çıkarız da onlar çıkabilir mi?” diye sordu.

Halaçoğlu türütecekleri kampanyanın ayrıntılarını şöyle anlattı:

“Biz parti olarak hareket etmiyoruz. Partilerle de işbirliği içinde çalışmayacağız. Bir platform oluşturup sadece MHP tabanına değil, -MHP tabanı zaten yüzde 70-80 hayır diyor- tüm seçmenlere sesleneceğiz. Biliyoruz ki AKP tabanında da hayır diyecek çok insan var.

KİM GELİRSE GELSİN BAŞKANLIĞA ‘HAYIR’ DİYECEĞİZ

Bu mesele şu anki hükümet, cumhurbaşkanı meselesi değil, bu mesele Türkiye’nin geleceği meselesi. Kim gelirse gelsin tek başına bir yönetim tarzını kabullenmemiz mümkün değil. Türkiye’nin her yanını dolaşacağız. STK’larla işbirliği yapacağız. Siyasi nitelikte düşünmediğimiz için bir çok kesimin destek olacağını, birlikte hareket edeceğini düşünüyoruz.

TABANIN YÜZDE 80’İ HAYIR DİYOR

Biz ‘hayır’ derken bunun nedenlerini çok iyi açıklayabiliyoruz. Bunların yer aldığı kısa metinler yayınlayacağız. Sosyal medyayı en etkin şekilde kullanacağız. Türkiye’nin 81 iline gitmeye çalışacağız. MHP tabanının yüzde 70-80’i hayır diyor, bu oylamada yüzde 90 olur. Devlet Bey’in yanında tavır alanlar da aslında lider doktrininden kaynaklı Bahçeli’nin yanında yer alıyorlar.”

Haber: Erdal Orhan

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap