Michael Tylo Hayatını Kaybetti: ‘Yol Gösterici Işık’, ‘Genç ve Huzursuz’ Oyuncu 73 Yaşındaydı

0

All My Children, General Hospital, The Young and the Restless, The Bold and the Beautiful dizilerinde ve CBS’nin Guiding Light dizisinde zengin, düşünceli arkeolog Quinton Chamberlainn’in imza rolünde yer alan aktör Michael Tylo , Salı günü Henderson, NV’deki Henderson Hastanesinde bir hastalık nedeniyle öldü. Michael Tylo 73 yaşındaydı.

 

Ölümü, Tylo’nun film profesörü olduğu Las Vegas’taki Nevada Üniversitesi tarafından açıklandı. Ölüm nedeni açıklanmadı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Nancy Uscher üniversitenin web sitesinde yaptığı açıklamada, “Michael Tylo güzel ve sevecen bir insandı – çok özeldi” dedi. “Örnek bir arkadaş, meslektaş, öğretmen ve sanatçıydı. Çok seçkin ve zengin bir kariyere sahipti, ancak başarıları konusunda alçakgönüllüydü. Ailesini çok sevdi ve mutlu bir hayat yaşadı ama bizi çok erken terk etti. Onu çok özleyeceğiz, ancak Michael’ın Güzel Sanatlar Koleji’ne, UNLV’ye ve dünyaya kattığı her şey için derin bir minnettarlık duyuyoruz.”

Tylo sabun dünyasına 1980’de kısa süreli bir Başka Dünya’da rol alarak girdi . 1981’de Guiding Light’ta üç yıllık bir koşuya başladı (kısa süreliğine 1996’da geri döndü), atılgan Quinton Chamberlain sonunda dizinin en popüler romantik çiftlerinden biri olacak olan Lisa Brown’ın Nola Reardon’ı ile eşleşti.

987’de ABC’nin All My Children dizisinde şans eseri asker Matt Connolly’nin eşit derecede etli bir rolünü üstlendi ve diğerlerinin yanı sıra şovun yıldızı Susan Lucci’nin de dahil olduğu büyük hikayelere daldı.

Marguerite Ray Öldü: ‘Genç ve Huzursuz’ Kadın Oyuncu 89 Yaşındaydı

1980’lerin sonlarında ayrıca Lonesome Dove ve A Man Called Hawk adlı primetime programlarında yer aldı ve 1989’da ABC’nin General Hospital’da kısa bir koşuyla gündüze döndü . 1990’da Zorro adlı TV dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı ve 1992’de CBS’nin The Young and The Restless dizisine katıldı . 2000’de Cesur ve Güzel’de kısa bir koşu yaptı ve 2003’te UNLV’de tiyatro ve filmde misafir profesör olarak bir pozisyonu kabul etti. Daha sonra Güzel Sanatlar Koleji’nde okulun dekan yardımcısı oldu ve oyunculuk dersleri verdi.

Çarşamba günü, The Young and The Restless taziyelerini tweetleyerek, “YR’yi Blade ve Rick gibi yetenekleriyle süsleyen Michael Tylo’nun ailesine ve sevdiklerine en derin taziyelerimizi sunuyoruz.”

Tylo, eşi Rachelle, kızları Kollette, Izabelle ve Katya tarafından hayatta kaldı. Cesur ve Güzel aktris Hunter Tylo ile önceki evliliğinden olan oğlu Michael Tylo Jr. tarafından ölümden önce geldi . Mickey olarak bilinen Michael Tylo, Jr., 2007’de nöbet geçirirken boğuldu.

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku