Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Milli Eğitim’den skandal açıklama: Öğrenciye dayağa bakın ne dedi?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Milli Eğitim’den skandal açıklama: Öğrenciye dayağa bakın ne dedi?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Öğrenciler, Kuran dersinde verilen ezberi bir gün sonra kontrol eden öğretmenlerinin, ezberlenmediği takdirde erkek öğrencileri tokatladığını, kız öğrencileri ise eli değmesin diye sopa ile dövdüğünü ileri sürdü.

DAYAK YİYEN ÖĞRENCİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ, MİLLİ EĞİTİM “TERBİYE” DEDİ

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Cumhuriyet‘te yer alan habere göre, öğrenciler derste öğretmen Halil Ç. tarafından dövülen bir arkadaşlarının sinir krizi geçirip kendisini tuvalete kilitlediğini de belirterek, bir ay önce Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayetçi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, durumu Bayramiç Kaymakamlığına bildirdi.

Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, iddialarının araştırılması için inceleme başlattı. Kaymakam Kendüzler, Bayramiç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Niyazi Akay’ı soruşturma yapmakla görevlendirdi. Başhekim Dr. Akay, şikayetçi olan öğrencileri tek tek dinleyip rapor hazırladı. Öğretmen Halil Ç.’nin öğrencileri “terbiye etmek” için dövdüğünün belirtildiği rapor, Bayramiç Kaymakamlığına gönderildi.

 

SAVCILIK İHBAR KABUL ETTİ

Bu rapor gereğince öğretmen Halil Ç.’ye uyarı cezası verildi. Kararın bir örneği Kaymakamlık tarafından Bayramiç Cumhuriyet Savcılığına gönderildi ve savcılık bunu ihbar kabul ederek, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında savcılık tarafından 11 öğrenci ile okuldaki toplam 21 öğrencinin ifadesine başvuruldu. İfadeleri alınan 21 öğrencinin, öğretmenlerinin kendilerine fiziksel şiddet uyguladığını söyledikleri öğrenildi.

Bayramiç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilere dayak iddiası ile ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

 

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap