Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

‘Milli iradenin gasp edilmesine müsade etmeyeceğiz’

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ‘Milli iradenin gasp edilmesine müsade etmeyeceğiz’
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminde Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a, hükümete ve millete savaş uçaklarıyla, savaş helikopterleriyle saldırıldığını anımsatan Çelik, bu darbe girişiminin hep birlikte püskürtüldüğünü belirtti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Saldırılara rağmen milletin verdiği emaneti terk etmediklerini dile getiren Çelik, şöyle devam etti:

"Geçmişte darbe girişimleri olduğu zaman hükümetler derhal o darbecileri selamlardı. Hatta Türkiye’de darbeler karşısında defalarca iktidardan gitmek ve daha sonra defalarca gelmek bir övünç kaynağıydı ama hiç unutmayın, saldırdıkları şey bizim varlığımız, hükümet etme iradesi olsa da onun arkasında asıl saldırdıkları şey milli iradedir, sizin iradenizdir, sizin emanetinizdir. Eğer siz, bu emaneti hükümet sahiplensin diyorsanız ona sahip çıkma, onu asla terk etmemek, ona şartlar ve koşullar ne olursa olsun sahip çıkmak bizim namus borcumuzdur. O sebeple o gün Türkiye Cumhuriyeti tarihinde belki de son 200 yılda silahlı bir darbe girişimi karşısında bir hükümet cepheyi terk etmedi, milli iradeyi geride bırakmadı, milli irade bayrağını düşürmedi. Aziz milletin emanetine halel getirmedi, leke sürdürmedi. Dolayısıyla sizin verdiğiniz bu destek, sizin bu kardeşliğiniz, sizin bu birliğiniz, sizin bu dirliğiniz böyle devam ettiği müddetçe hiçbir şekilde milli irade yere düşmeyecek, aziz emanetinizi kimse lekeyelemeyecek."

Devletin içinde birtakım paralel devletler oluşturulmasına asla müsade etmeyeceklerini ifade eden Çelik, "Fetullah Gülen denilen o sapık terörist başının Türkiye’de, bir askeri diktatörlük kurmasına, milletin emanetini gasp etmesine müsade etmeyeceğiz. Fetullah Gülen’in o terör örgütünün ve PKK’nın kayyumlar atayarak, bunlar hangi kılıkta olursa olsun milli iradeyi gasp etmesine müsade etmeyeceğiz." dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap