Milli Seferberlik istiyorum!

0

Her gün dış mihraklara, bizi bölmek isteyen düşmanlara, çok değil sadece bir kaç sene önce sorunumuz sadece PKK iken şimdi içeride cirit atan sayısı altı yediyi bulan, bir sürü terör örgütüne karşı savaş verirken Cumhurbaşkanı Milli seferberlikten bahsetti bir konuşmasında..Bu söylemine katılıyorum sonuna kadar..

Bende milli seferberlik olsun istiyorum.

Kurtuluş savası sonrası elde kalan enkazdan sonra vatanseverlerin dişiyle, tırnağıyla, çabasıyla açılan fabrikaların, madenlerin, demir yollarının, hava yollarının, limanların garların, Telefon, posta şirketlerinin,bankaların özelleştirme adı altında elin Arabına, Yahudisine, İngiliz’ine, Fransız’ına satılmasına karşıyım. Millileştirilsin, Milli kalsın..

KAR GETİREN TÜM ŞİRKETLERİMİZ MİLLİ OLSUN İSTİYORUM.

Neredeyse tüm Anadolu’nun okulsuz ve öğretmensiz olduğu o günlerde,  köylerden ilkokul mezunu zeki çocukların bu okullarda yetiştirildikten sonra yeniden köylere giderek öğretmen olarak çalışmaları düşüncesiyle kurulan köy enstitüleri gibi
MİLLİ EĞİTİM OLSUN İSTİYORUM.

Ki o enstitülerinde 1940-1946 arasında 15.000 dönüm tarla tarıma elverişli hale getirilmiş ve üretim yapılmıştı. Aynı dönemde 750.000 yeni fidan dikilmişti. Oluşturulan bağların miktarı ise 1.200 dönümdü. Ayrıca 150 büyük inşaat, 60 işlik, 210 öğretmen evi, 20 uygulama okulu, 36 ambar ve depo, 48 ahır ve samanlık, 12 elektrik santralı, 16 su deposu, 12 tarım deposu, 3 balıkhane, 100 km. yol yapılmıştı. Sulama kanalları oluşturularak enstitü öğrencilerinin uygulamalı eğitim gördüğü çiftliklere sulama suyu öğrenciler tarafından getirilmişti.

Ocak 2004’te çıkartılan 5042 sayılı ‘Islahatçı Haklarının Korunması Kanunu’ ile birlikte 3 binden fazlası endemik olmak üzere 11 bin çeşit bitki türünü barındıran Anadolu topraklarının bu yasayla birlikte devlet eliyle çok uluslu tohumculuk şirketlerine açılan, ardından ise, Ekim 2006’da yasalaşan 5553 sayılı Tohumculuk kanunu ile tohum ıslahı yapan şirketlerin (ki, bunlar İSRAİL firmaları)  hakları düzenlenerek devlet eliyle ıslahçı şirketlere pazar yaratılan tohum yasasından vazgeçilmesini istiyorum.

TARIM HAYVANCILIK MİLLİ OLSUN İSTİYORUM.

Kıyılarımız, en güzel koylarımız, denizimiz, plajımız, dağımız, taşımız, ormanımız, suyumuz, havamız elektrik santrali, otel, işletme, adı altında yabancılara ipotek edilmesin istiyorum.

Çocuklarımızın geleceği için, yarınlarımız için

DUYGULARIMIZ MİLLİ OLSUN İSTİYORUM…

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku