Spor

Milli takımda ‘saray uşağı’ kavgası


Spor

Galatasaray ve Türkiye A Milli Takım Baş Antrenörü Ataman, Erdoğan’a yönelik eleştirileri nedeniyle A Milli Takım kadrosunaGalatasaray ve Milli Takım Baş Antrenörü Ergin Ataman, NBA’de iyi bir grafik çizen, ancak AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirileri nedeniyle A Milli Takım kadrosuna alınmayan Enes Kanter’le ilgili ağır ifadeler kullandı.

Türkiye Basketbol A Milli Takımını 2016 Rio Olimpiyat Oyunları elemelerine hazırlayan Ergin Ataman, kariyerini NBA’de sürdüren Enes Kanter’in siyasi eleştirileri ve kişiliği nedeniyle Milli Takıma girmeye hazır olmadığını savunarak, Kişisel Twitter hesabından, “İyi basketbolcu olmuşsun, ancak sporcu ve adam olamamışsın kardeşim. Terbiyesizler asla ‘Milli Forma’yı giyemeyecek” açıklaması yaptı.

Enes Kanter de Ataman’a Twitter’dan benzer sertlikte ifadelerle cevap verdi. “Ey korkak aciz! Bahane üreteceğine biraz şerefin olsa da çıkıp başımızdaki diktatör yüzünden almaya korkuyoruz desen” diyen Kanter, “Adamlık sizin gibi saray uşağı olup, boyun büküp biat eden, pakrodinlere eyvallah demekten geçiyorsa, kalsın ben almayayım” tweeti attı.

 

 

 

KAYNAK : Birgün