Milyarderlerin uzay yarışı Jeff Bezos’tan önce Branson gidecek

0 15

[ad_1]

İngiliz milyarder ile Amerikalı milyarderler uzay yarışı içine girdi. Richard Branson’ın ticari uzay yolculukları düzenlemek için kurduğu Virgin Galactic ile uzaya çıkacağı tarih belli oldu. Branson’ın, ABD’li milyarder Jeff Bezos’tan ilkin 11 Temmuz’da uzaya gideceği duyuruldu.

Şirket tarafınca meydana getirilen açıklamada, 11 Temmuz’da uzaya kontrol uçuşu düzenleneceği açıklandı. Branson dahil 6 kişinin yer alacağı uçuş, Virgin Galactic şirketinin ise uzaya 4. uçuşu olacak.

Twitter hesabından mevzuya dair paylaşım icra eden Branson şunları yazdı:

“Devamlı bir hayalperest oldum. Annem bana asla pes etmemeyi ve yıldızlara ulaşmayı öğretti. 11 Temmuz’da, bir sonraki Virgin Galactic uzay uçuşunda bu rüyayı gerçeğe dönüştürmenin zamanı geldi”

Virgin Galactic’in açıklaması, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’a ilişkin uzay şirketi Blue Origin’in 20 Temmuz’daki uzay yolculuğunda 82 yaşındaki ABD’li pilot Wally Funk’un da yer alacağını duyurmasının arkasından geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku