Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Minik Zeynep, kumbarasındaki harçlıklarını İdlib’deki çocuklara bağışladı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Minik Zeynep, kumbarasındaki harçlıklarını İdlib’deki çocuklara bağışladı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, Erzincan Valiliği tarafından il genelinde İdlib’le ilgili yardım kampanyası başlatıldığını hatırlattı.

Minik Zeynep, biriktirdiği harçlıklarını, babası Yavuz Selim Erdoğan ile İdlib’deki çocuklara göndermek üzere Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesine teslim etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bu kapsamda 17 tırlık insani yardım malzemesinin, 24 Ocak’ta bölgeye gönderileceğini ifade eden Çetin, “Din görevlilerinden birinin çocuğu, İdlib’le ilgili haberleri görünce kumbarasındaki parayı bağışlayacağını söyledi. Zeynep Hafsa kızımız Diyanet Vakfı Şubesine gelerek kumbarasını teslim etti, bu durumdan çok etkilendik.” dedi.

Baba Erdoğan da kızı Zeynep Hafsa’nın, haberlerde İdlib’le ilgili görüntülerden çok etkilendiğini belirterek, “Haberlerde İdlib’deki masum insanların, çocukların perişan hallerini gördük. Çadırlarda sular, çamurlar içerisinde hayatlarını sürdürmeye çalıştıklarını gördük. Çocuklarımız da bu durumdan duygulandı. Zeynep’in bir kumbarası var, içinde zaman zaman verdiğimiz bozuk paralar vardı. Bunu her şeyden sakınırdı. Bize bile göstermek, paylaşmak istemezdi. O görüntüyü görünce bu paralarını İdlib’deki masum çocuklara göndermek istedi.” diye konuştu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap