MopArt resim yarışması başladı – Kültür

0 18

[ad_1]

Kağıt ve defter üreticisi MOPAK tarafınca, bu yıl 20’ncisi düzenlenen MopArt fotoğraf yarışması 18 Nisan Cumartesi günü başladı. 17 Mayıs 2020 geçmişine kadar sürecek yarışmaya 5-13 yaş arası tüm çocuklar katılabiliyor. ‘Benim renkli dünyam’ temasıyla evlatların hayallerine dokunacak yarışmada yer almak için herhangi bir ön şart bulunmazken, meydana getirilen resimler e-posta yöntemiyle iletilebiliyor. Yaş aralıklarına nazaran üç değişik kategoride yarışacak evlatların eserleri, alanında uzman jüri üyeleri tarafınca değerlendirilecek. Teması engellemek için tüm müracaat ve değerlendirme süreci dijital ortamda gerçekleştirilecek. Değerlendirme sonucunda her kategoride dereceye giren ufaklıklara oyun konsolu, tablet, akıllı saat, bluetooth kulaklık ve elektronik gözlem seti armağan edilecek.

“Fotoğraf yarışması evlatlarımızın düşünceleriyle ilgili düşünce verecek”
MopArt fotoğraf yarışmasının bu yıl koronavirüs sebebiyle erkene alındığını ve evlatların evde geçirdikleri süreye coşku katacağını belirten MOPAK Genel Müdürü Ruhi Molay, “Fotoğraf yarışmasıyla ek olarak uzun süredir evde olan evlatların düşüncelerine de ulaşmış olacağız. Uzun süredir evde bizimle beraber haberlere ve salgına dair öngörülere tanık olan çocuklardaki ruhsal değişimi fark etmek oldukça kıymetli. Tercih ettikler renkler ve çizgilerin yanı sıra kullanılan figürler evlatların bilinçaltına ışık tutuyor. Bu resimlerden yola çıkarak uzmanlara danışmalı ve salgının çocuklar üstündeki ruhsal etkilerini minimuma indirmek için bir temel oluşturmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku