Motor endüstrisi ‘efsane’ye veda ediyor

JCT600'ün kurucusu Jack Tordoff 86 yaşında vefat edince övgüler yağıyor

0

Ailesi, JCT600’ün kurucusu Jack Tordoff’un 86 yaşında hayatını kaybettiğini duyurdu.

Tordoff, uzun bir hastalıktan sonra Pazar gecesi uykusunda huzur içinde vefat etti, doğrulandı.

Ailesi, bu zor zamanda JCT600’ün ‘gururlu Yorkshireman’a saygılarını sunarak mahremiyet talep etti.

71 yıllık kariyerinde JCT600’ü tek bir atölye ve benzin istasyonundan ülkenin en büyük bayi gruplarından biri haline getirdi.

Grup şu anda dünyanın önde gelen 25 otomobil markasını temsil eden ve 2.300 kişilik bir ekiple 54 bayi işletiyor.

 

Bu 1.3bn £ üzerinde bir ciroya sahip ve bu yıl 75 kutladı inci doğum günü.

Şirket, Tordoff’un “Birleşik Krallık’taki en büyük ve en saygın özel sektöre ait motor gruplarından birinin ve Yorkshire’daki en büyük özel şirketin yaratılmasına yardımcı olmaktan büyük gurur duyduğunu” söyledi.

 

Oğullarından biri, şimdi şirketin CEO’su olan John, diğeri ise Ian bir yönetmen.

Jack’in torunlarından yedisi de bu işte çalışıyor.

Bugün yayınlanan bir açıklamada, bir JCT600 sözcüsü şunları söyledi: ’71 yıla yayılan uzun bir kariyer boyunca Jack, Bradford’daki tek bir atölye ve benzin istasyonundan JCT600 işini 54 bayilik ile Yorkshire’ın en büyük ticari başarı öykülerinden biri haline getirmede etkili oldu. dünyanın önde gelen 25 otomobil markasını temsil ediyor ve Kuzey Doğu’dan Yorkshire ve Lincolnshire ve Nottinghamshire’a kadar 2.300 kişilik bir ekip istihdam ediyor.

‘Şimdi üzerinde £ 1,3 milyar ciro ile şirket bu yıl 75 kutladı inci doğum günü ve Jack çok gurur İngiltere’de büyük ve en yüksek özel sektöre ait saygı motorlu gruplarından birini ve en büyük özel şirket oluşturmak için yardım ettiğinden oldu Yorkshire’da.

‘JCT600’ün bir aile şirketi olarak devam etmesini en büyük başarılarından biri olarak gördü, en küçük oğlu John, şirkete genel müdür olarak liderlik etti, en büyük oğlu Ian da bir direktördü ve yedi torunu da şirkette çalışıyordu.’

Şunları eklediler: “Jack, her zaman müşteriye öncelik vermenin ve mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sunmanın önemi konusunda tutkuluydu.

‘İşletme, fiziksel bayiliklerine yatırım yapmaya devam etti, ancak aynı zamanda teknoloji ve yeniliği de benimsedi, başarılı bir dijital teklif geliştirdi ve meslektaşlarının üstün hizmet vermesini sağlamak için kendi eğitim programlarını oluşturdu.

“Sonuç olarak, Yorkshire ve ötesindeki nesiller boyunca otomobil alıcıları, onun yaratılmasına yardım ettiği markaya güveniyor.”

 

 

Motor endüstrisi ‘efsane’ye veda ediyor

IMDA başkanı Umesh Samani’nin onu bir ‘efsane’ olarak nitelendirmesiyle, otomobil dünyasının dört bir yanından övgüler yağıyor.

86 yaşındaki oyuncuya 2008’de MBE, 2018’de OBE verildi ve sektörde büyük saygı gördü.

JCT600, Jack’in babası Edward tarafından 1946’da Tordoff Motors olarak iki iş ortağıyla birlikte kuruldu.

Ancak, Jack henüz 14 yaşındayken öldüğünde, iş yerinde bir tamirci çırak olarak çalışmak için okulu bıraktı.

21 yaşında Kraliyet Elektrik ve Makine Mühendisleri Kolordusu’nda Ulusal Hizmetini tamamlayarak onbaşı rütbesine ulaştı ve ordudan ayrıldıktan sonra işe geri döndü.

Kalan iki orijinal ortağı satın almak için annesinden 1.000 £ borç aldı ve araba satmaya başladı.

1950’lerin sonlarında, tam adı Jack Crossley Tordoff olan JCT600 plakalı bir Mercedes-Benz 600 satın aldı.

 

Daha sonra 1960’lar ve 1970’lerde İngiltere ve Avrupa’da yarışırken tüm ralli arabalarında ‘JCT600’ plakasını gururla taktı.

Hayatı boyunca gururlu bir Yorkshire mensubuydu ve son on yıldır JCT600’ün takımın ana sponsoru olduğu Bradford City FC ile yakın ilişkiler içindeydi.

Yorkshire merkezli otomobil muhabiri Steve Teale şunları söyledi: ” Yorkshire ve ötesinde JCT600 imparatorluğunu kuran Jack Tordoff’un ölümü üzücü bir haber .”

 

Umesh Samani şunları ekledi: “Bir motor endüstrisi efsanesi olan Jack Tordoff’un vefatını duymak üzücü. Ailesine başsağlığı dileriz.’

Eşi Jean ile 66 yıl evli kaldı ve birlikte üç çocukları oldu, 2013’te hayatını kaybeden Lesley; Ian ve John.

Ayrıca 10 torunu ve 13 torununun torunu vardı.

Ailesi şu anda mahremiyet talep etti.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku