Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Muğla’da yazlık saray skandalı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Muğla’da yazlık saray skandalı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi içinde bulunan doğal sit alanı olarak koruma altına alınan Okluk Koyu’na yazlık saray için art arda plan değişiklikleri üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca açıklama yaptı.

Daha önce statü değişikliği ile “kamu hizmet alanı” yapılan koyda 500 metrelik kıyı koruma kuşağı orman alanının içinde kalması nedeniyle davalar açıldığını ve hukuki sürecin halen devam ettiğine değinen Karaca, “Saray inşaatının durdurulması riskini göze alamayan doğa talancısı zihniyet tarafından, yeni bir karar ile kıyı koruma kuşağı tanımlanarak, alanın sit derecesi düşürülmektedir.” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İKTİDAR, DOĞAL SİT ALANLARINI RANT ALANLARINA DÖNÜŞÜYOR

Bakanlar Kurulu Kararı ile Muğla’nın Akyaka, Turunç, Akbük gibi koylarının da yer aldığı Gökova Körfezi’ndeki sit alanları daraltılarak imara açılması, birinci derecede doğal sit alanı olan bu kıyılarda Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin itirazlarına rağmen yapılaşmanın önü açıldı.

Yapılan plan değişikliği ile Okluk koyu ve kıyıları inşaat talanına saray için kurban edilmekte olduğunun ve Bakanlar Kurulu kararı ile Gökova Körfezi’nin ranta teslim edildiğine dikkat çeken CHP’li Karaca açıklamasını şöyle sürdürdü, “Yapılan tüm bu düzenlemeler doğal sit alanlarının iktidarın rant alanlarına dönüşmesinin önünü açmaktadır. Doğa hiçbir makamın hoyratça kullanacağı değerler değildir! Gelecek nesillere korunarak bırakılması gereken varlığımız ve yaşam alanımızdır.

İflas eden ekonomi, doğa talanı ile düzeltilemez. Ekonomi ve kalkınma stratejisi adı altında çıkar, rant ve talan üzerine kurulu politikalar kabul edilemez!

İnsanı doğanın sahibi ve efendisi gören siyasi iktidarın yürüttüğü politikalar doğada geri dönüşü olmayan tahribatlara yol açmaktadır. İnsan doğanın sahibi değil bir parçasıdır. Bu anlayışla, rant ve talan politikalarının karşısında vatandaşlarımızla birlikte yaşanacak bir Türkiye mücadelesine devam edeceğiz.”

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap