Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Muharrem İnce’den “Barış Atay” tepkisi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Muharrem İnce’den “Barış Atay” tepkisi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, tiyatro sanatçısı Barış Atay’ın sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınmasını tepki gösterdi. İnce, “İnsanların tweet attılar diye atar topar gözaltına alınmaları, demokrasi iddiasındaki bir ülkeye yakışmıyor” dedi.

Muharrem İnce’den Barış Atay tepkisi.

Atay’ın gözaltına alınmasına ilişkin www.cumhuriyet.com.tr’ye açıklama yapan İnce, sadece fikir beyan ettiği için insanların gözaltına alınmasını doğru bulmadığını belirterek “Öncelikle Barış Atay’ın gözaltına alınması yanlış onu söyleyeyim. Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli. İnsanların tweet attılar diye atar topar gözaltına alınmaları, demokrasi iddiasındaki bir ülkeye yakışmıyor” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kendisinin Atay gibi düşünmediğini ve “Devri sabık yaratmayacağım” diyen İnce, “Bu ülke siyasetçilerin birbirine yönelik ’Seni Yüce Divan’a göndereceğim’ tehditleriyle çok zaman kaybetti. Ben siyasetçiyim. Yapmam gereken mevcut siyasetçileri tehdit etmek değil, adil bir yargı düzeni kurmaktır. O yargı gerekirse eskiden görev yapanların, gerekirse de beni yargılar..” değerlendirmesinde bulundu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap