Murat Başoğlu’nun kuzeniyle ilişki skandalına Diyanet de katıldı: ‘Afettir’

0

Keleş, akraba ilişkilerinin İslam’daki yerini şu sözlerle aktardı:

“Dinimizde, kuzen olarak nitelendirilen, amca, dayı, hala ve teyze çocuğuyla evlenmesi caiz görülmüş ama çok da tavsiye edilmiş değil. Uzak evlilikler tavsiye edilmiş. Ama sınır odur. Ondan sonrası ‘Haramah’ dediğimiz, evlilikleri kesin bir şekilde haram kılınan kişilerdir. Kişi kendi yeğeniyle, halasıyla, teyzesiyle, dayısıyla hiçbir şekilde evlenemez. İslam dininde bunlar kesinlikle haram kılınmıştır. Bu tür gayri ahlaki tutum ve davranışların, hele hele toplumda bunun yaygın bir şekilde konuşulması, tartışılması da son derece çirkin bir tablodur. Cenabı hak, milletimizi bu tür afetlerden muhafaza buyursun.”

NELER OLMUŞTU?

Ünlü sunucu Murat Başoğlu, Bodrum’da tatil yaptığı sırada magazin muhabirlerinin çektiği bir fotoğrafla gündeme gelmişti. Paparazilerin çektiği görüntüde Murat Başoğlu sarışın bir kadınla öpüşürken görülüyordu. Evli olan Başoğlu’nun bu fotoğrafı medyada yer alınca gündem oluşturdu. Daha sonra ortaya çıkan skandallar dizisi ise işin daha çirkin olduğunu gözler önüne serdi. Bodrum’da paparazilerin çektiği fotoğraftaki sarışın kadının Başoğlu’nun yeğeni ve evli olan Burcu Başoğlu Kabadayı olduğu ortaya çıkınca neredeyse ülkenin gündemine oturdu.

Olayın perde arkasında ise işlerin daha karışık olduğu anlaşıldı. Bu ensest ilişkinin daha öncede yaşandığı ortaya çıkmıştı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku