Mustafa Cengiz’den Galatasaraylılara müjde – Spor Haberleri

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

FENERBAHÇE-ANTWERP MAÇI MUHTEMEL 11’LER ve…

Zenit (0-1) Juventus maç özeti ve golleri izle Youtube Exxen…

Galatasaray’ın futbolcu transferinde adeta belini büken uygulama sonlanmış oluyor.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, vazife süresinin son gününde sarı kırmızılı camiaya müjdeli haberi verdi. Başkan Mustafa Cengiz, kulübün Finansal Fair Play’den çıktığını açıklayıp “Daha bir yılımız olmasına karşın bugün itibarıylaFinansal Fair Play’den çıkış yaptık” ifadesini kullandı.

“FFP ANLAŞMAMIZ SONA ERDİ”

Mustafa Cengiz’in konuşmasından satır başları şöyleki:

“Müjdeli bir haber vermek isterim. Daha 1 yılımız olmasına karşın FFP antak kalmamız sonlandı. Bugün itibarıyla 1 yıl öncesinden özgür kalmış durumdayız. UEFA’ya ve tüm UEFA çalışanlarına fazlaca teşekkür ediyorum. Oldukca çalıştık. Sizi buraya bu mutlulukla çağırdım.Yatağımdan kalktım camiam mutlu olsun diye. Benim gücüm Galatasaray topluluğu ve siz değerli ziyaretçilerimizin varlığı. Fena söz söyleyenler de oldu, hepimiz kendi destanını yazar. Topluluk bugünlerde fazlaca gerilmiş. Ben fazlaca üzülüyorum. Tüm camiada refah isterim. Bir kavga ve söz sokma, bu beni fazlaca rahatsız ediyor.”

KULÜPTEN AÇIKLAMA

Galatasaray kulübünden mevzuyla ilgili meydana getirilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kulübümüz, UEFA ile 13 Haziran 2018 tarihinde imzaladığı Uzlaşma Anlaşması’na tam uyum göstermesinin peşinden Uzlaşma Anlaşması kapsamında öngörülen süreden 1 yıl erken çıkmak amacıyla 2021 yılının şubat ayında başvuruda bulunmuştur. UEFA’nın ilgili birimleri tarafınca son 3 mali yıl neticeleri ve 2020-21 mali yıl öngörüleri üstünde meydana getirilen araştırmaların peşinden kulübümüzün başa baş kriteri başta olmak suretiyle Uzlaşma Anlaşması’nın tüm şartlarına tam uyum gösterdiği tespit edilmiştir.

Bugün UEFA Kulüp Finansal Denetim Birimi Baş Müfettişi Yves Leterme tarafınca kulübümüze gönderilen yazıyla birlikte kulübümüz, Uzlaşma Anlaşması kapsamından çıkmıştır. Bu kararla birlikte kulübümüz için Uzlaşma Anlaşması kapsamında uygulanan yönetimsel, mali ve sportif engellemeler tümüyle kaldırılmıştır.”


Mustafa Cengiz: Başkanlık sürecimi başarılı buluyorum


Cengiz: Başkanlık sürecimi başarı göstermiş buluyorum
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başkanlık süreçlerini yönetimsel olarak başarı göstermiş bulduğunu söylemiş oldu. Cengiz ek olarak teknik direktörlük mevzusu gelecek yönetimlere bıraktığını beyan etti. Başkan Cengiz tüm başkan adaylarına da eşit mesafe bulunduğunu sözlerine ekledi.


Galatasaray, yeni transferler Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara'ya imza attırdı


Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara imzayı attı
Galatasaray’ın çiçeği burnunda transferleri Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara, Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Stadyumu’nda düzenlenen imza töreninde kendilerini sarı-kırmızılılara bağlayan imzayı attı.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku