Myanmar’da askeri darbeden beri ölenlerin sayısı bini aştı

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Kraliçe Bu Önemli Dünya Etkinliğine Katılma Planlarını Neden…

Uzayda bir iş gezisinde üçlüye bir mektup


Myanmar’da Siyasal Mahkumlara Yardım Derneğinden meydana getirilen açıklamada, ordunun, 6 ay ilkin yönetimi seçilmiş önder Aung San Suu Çii’nin elinden almış olduğu hatırlatıldı.


Açıklamada, bugün iki kişinin daha yaşamını kaybetmesiyle şimdiye kadar bin 1 kişinin güvenlik güçleri tarafınca öldürülmüş olduğu vurgulandı.


Myanmar’daki askeri darbe


Myanmar ordusu, 8 Kasım 2020 seçimlerinde hile yapıldığı iddialarının ortaya atılması ve ülkede siyasal gerilimin yükselmesinin peşinden 1 Şubat’ta yönetime el koymuştu.


Ordu, ülkenin fiili lideri ve Dışişleri Bakanı Aung San Suu Çii başta olmak suretiyle pek oldukca yetkiliyi ve iktidar partisi yöneticisini gözaltına almış ve bir yıllığına muhteşem hal duyuru etmişti.


Myanmar ordusunun darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu bin 1 şahıs yaşamını kaybederken ordu ile darbe karşıtı gruplar içinde çatışmalar sürüyor.[ad_2]

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku