NBC: WhatsApp Genel Merkezindeki Neredeyse Tüm Dahili Hizmetler Kapalı

0

NBC’ye göre, WhatsApp’ın genel merkezindeki dahili hizmetler çalışmıyor, yalnızca e-posta ve bir takvim çalışıyor, şirketin bir çalışanından alıntı yapıyor. Kanalın web sitesinde “E-posta ve takvimler dışında tek bir dahili hizmet çalışmıyor” diyor.

Kesinti sırasında konferans salonları başta olmak üzere bazı odaların yalnızca internete bağlı bir tablet kullanılarak açılabildiği için bloke edildiği kaydedildi. Pazartesi günü Facebook , Instagram ve WhatsApp’ta tüm dünyayı etkileyen büyük çaplı aksaklıklar bildirildi. Ardından kullanıcılar Telegram , Twitter , Google ve TikTok dahil olmak üzere diğer hizmetlerle ilgili sorunları bildirmeye başladı.

İşte Facebook Çalışanının NBC’ye Yaptığı Açıklama

Bir Facebook çalışanı, bilgisayarların bireysel web sitelerini aramak için kullandığı internetin “telefon rehberi” olan bir Alan Adı Sistemi sorunu gibi göründüğünü söyledi.

Daha fazla mesaj

26 Ekim Salı Reyting sonuçları: Hangi yapım reytinglerde…

Babasının tabutu önünde seksi poz verdi! Sosyal Medya…

NBC News’e konuşan kaynak, “Keşke bilseydim. Dahili araç yok, DNS tamamen boş görünüyor. Herkes bir şekilde etrafta duruyor” dedi. “Bu noktada kötü niyetli bir şeyden şüphelenmek için bir neden yok, ancak kesinti hemen hemen her şeyi etkiliyor. Üçüncü taraf araçlara bile erişilemiyor.”

Çalışan, internet bağlantılı bir tablet aracılığıyla dijital olarak kilitlendikleri ve kilidi açıldıkları için kesinti sırasında konferans odalarına bile erişilemediğini söyledi.

Kesinti, Facebook’un bir muhbirin 6 Ocak’ta ABD Capitol’deki ölümcül isyana yol açan dezenformasyona göz yumduğu yönündeki iddialarıyla karşı karşıya kalmasından bir gün sonra gerçekleşti .

Eski Facebook veri bilimcisi Frances Haugen, Pazar gecesi yayınlanan bir bölümde CBS’nin “60 Dakika” bölümünde “Facebook, tekrar tekrar kârı güvenliğe tercih ettiğini gösterdi” dedi .

“60 Dakika” raporuna yanıt veren bir Facebook sözcüsü, şirketin “yanlış bilgi ve zararlı içeriğin yayılmasını önlemek için önemli iyileştirmeler” yaptığını söyledi .

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku