Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Nevşehir’e Şehit Ateşi Düştü

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Nevşehir’e Şehit Ateşi Düştü
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Van’ın Çaldıran ilçesi ile Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi arasındaki Tendürek bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce el yapımı bombanın patlatılması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Emre Türkmen’in baba ocağına ateş düştü.

Şehit Uzman Çavuş Emre Türkmen’in Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesi Savat Mahallesi Çayırbağ Çiftliği’nde oturan baba Emin ve anne Zehra Türkmen’e acı haberi, Hacıbektaş İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Boyacıoğlu verdi. Baba Emin Türkmen, “15 gün önce nikahı için geldiğinde görüştük. 24 Temmuz’da düğünü vardı. Vatan sağ olsun. 27 yaşındaydı. Düğünü de yakın olduğu için izne geldiğinde nikahını da yapmıştık. Söyleyecek hiçbir şey yok, vatan sağ olsun.” diye konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Almanya’dan gelen teyzesi Sevim Aytekin, “Çok acı bir olay. Çeyizleri yığılı kaldı. Yakında düğün olacaktı, önce resmi nikah yapıldı. Almanya’da yaşadığım için yakın bir zamanda görmedim, konuşmadım. Şehit olmadan bir saat kadar önce annesini aramış; göreve gideceğini, uzun konuşamayacağını, dönüşte arayacağını söylemiş. Sonrasında şehit haberi geldi.” dedi.

Van’da şehit düşen Uzman Çavuş Emre Türkmen’in bugün Hacıbektaş’ın Çilehane mevkiinde toprağa verileceği öğrenildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap