Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

New York Times: Erdoğan’ın erken seçim kararı ters tepebilir

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 New York Times: Erdoğan’ın erken seçim kararı ters tepebilir
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Amerika merkezli ünlü New York Times gazetesi yayınladığı bir haberde Türkiye’de yapılacak erken seçim ile ilgili analizini yayımladı. NYT’e göre 24 Haziran tarihinde yapılacak olan erken seçim, AK Parti ve Erdoğan cephesi için ters tepebilir.

New York Times‘ta yayınlanan Carlotta Gall imzalı yazıda, muhalefet tarafından ‘az rastlanılan’ bir ittifak kurulduğu söylenirken, bu durumun Erdoğan‘ın yeniden seçilmesi için zorluk yarattığı belirtildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“İKTİDARININ SÜRÜP SÜRMEYECEĞİ BELLİ DEĞİL”

Yazıda Erdoğan’ın “hala Türkiye’deki en popüler siyasetçi” olduğu da söylenirken, seçimlerin Erdoğan’ın iktidarının sürüp sürmeyeceğini belirleyeceği ifade edildi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için de değerlendirmenin yapıldığı yazıda İnce’nin “değişim için büyük arzu görüyorum” sözlerine değindi.

NYT, anket şirketlerinin ve analistlerin seçimlerin “çok yakın geçmesini beklediklerini”, Erdoğan’ın seçimlerin ikinci tura kalmasından kaçınmaya çalıştığını aktardı.

“MUHALEFET İLK KEZ ORGANİZE”

Değerlendirme yazısında “muhalefetin ilk kez bütün oyları bağımsız olarak saymak için bir operasyon organize ettiği” belirtildi ve bunun oy hilelerini engelleyebileceği söylendi.

Yazıda ayrıca İnce’nin Erdoğan’a karşı “ciddi bir rakip olduğu” ve ikinci tura kalınması durumunda diğer muhalefet partilerinin de İnce’yi destekleyeceği ifade edildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap