New York Valisi Cuomo’nun istifasının ardından boşalan koltuğa ilk kez bir kadın oturacak

0 8

[ad_1]

New York Valisi Andrew Cuomo’nun cinsel rahatsız etme suçlamaları sebebiyle çekilme etmesinin arkasından boşalan koltuğa oturacak Kathy Hochul, New York’un ilk hanım valisi ünvanıyla göreve başlamış olacak.

İSTİFA KARARINA KATILIYORUM

Cuomo’nun istifasının arkasından Twitter hesabından izahat meydana getiren 62 yaşındaki Hochul, “Vali Cuomo’nun çekilme sonucuna katılıyorum. En doğrusu ve New Yorklular için en iyisi bu. Yönetimin tüm seviyelerinde vazife yapmış ve validen sonrasında en kıdemli şahıs olarak New York’un 57’nci valiliği görevine hazırım.” mesajı verdi.

New York Times’ın bir üst düzey yetkiliye dayandırdığı habere nazaran, Hochul 2014’ten beri Vali’nin ekibinde vazife yapmasına karşın Cuomo’ya yakın bir isim değil ve şubattan beri kendisiyle görüşmüyor.

HOCHUL AKILLI VE YETKİNDİR

İstifa hitabı esnasında Hochul’a itimatını ifade eden Cuomo ise “Vali yardımcım Kathy Hochul akıllı ve yetkindir. Geçiş periyodunun kesintisiz gerçekleşmesi koşul. Delta varyantı mevzusunda oldukca endişeliyim, siz de kaygı duymalısınız, sadece Hochul işleri hızla devralacaktır.” dedi.

Görevine 14 gün sonrasında resmen başlamış olacak Hochul’un hemen hemen yalnızca dokuz çalışanı olduğu ve geçiş sürecinde kendi ekibini kuracağı ifade ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku