Teknoloji

Nvidia Titan Xp Grafik Kartı Duyurusunu Yaptı


Teknoloji

Dünya devi olan ekran kartı markası Nvidia, grafik kartları klasmanında lider olmanın keyfini sürmekte. Yeni çıkartacağı Titan Xp kartı ile liderliğini daha da ileri götürecek gibi görünmektedir. Yurt dışı satış fiyatı yaklaşık olarak 1200 dolardır. Quadro’dan daha hızlı belleği olan bu kart; geçen senenin Titan’ının sahip olduğu 10GHz’lik çalışma frekansı yükseltilererek 11.4 GHz olmuştur. Nvidia Titan XP’de  12GB GDDR5x RAM bulunmaktadır.

Bilgisayar tutkunları olan kişilerin yeni grafik kartlarına ihtiyacı var ve Nvidia’nın çıkartmış olduğu bu grafik kartı tamda bilgisayar tutkunlarının istediği grafik kartı cinsinden. Bilgisayar tutkunları olan kişilerin yeni ekran kartı ihtiyaçlarını çıkarılan bu ekran kartı kapatacaktır.

AMD’nin ise Pascal’a olan cevabını tüm AMD kullanıcılar hala beklemektedir. 14nm “Vega” Mimarisinin en yakın sürede çıkacağı belirtiliyor. Bizlerin umduğu tek şey ise aralarında güzel bir rekabet olması. Nvidia ise üst sıralarda olmanın keyfini yaşıyor. Üst sınıfa hakimiyetini daha çok sağlamlaştırmak için çalışmalar yapıyor.

Nvidia yaptığı açıklamada ” 10 serisi kartları için beta Mac sürücüleri üzerinde çalışmaktadır” ifadesini kullandı. Bu haber kendisine Hackintosh makine kurmak isteyenler için mükemmel bir haberdir.