O üniversitede “Atatürk’ü anma ve anlama” haftası!

0

Uludağ Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu öncülüğünde, “Atatürk’ü anma ve anlama” haftası yapılıyor. Bir hafta boyu sürecek etkinliğe bir çok topluluk da destek veriyor. Etkinliği düzenleyen öğrenciler, yarın 10 Kasım olması dolayısıyla bütün öğrencilerin etkinliğe ve anam törenine katılmasını temenni ettiklerini belirttiler.

“Atatürk’ü Anma ve Anlama Haftası” adıyla 7-11 Kasım tarihlerinde düzenlenen  etkinlikte bugüne kadar bisiklet sürüşü, iniş gösterisi, belgesel film gösterimi, Atatürk Döneminde Türkiye konulu sergi yer aldı. Program, 10 Kasım günü 09.05’te Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Çelenk Sunumu ile başlayacak.  Törenin ardından sonra Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde bir dizi etkinlik yer alıyor.

Uludağ Üniversitesi’nde faaliyet gösteren 17 öğrenci topluluğunun hazırladığı etkinlikler gün boyu sürecek.

Daha fazla mesaj

Kadıköy Belediyesi Plak Günleri Başladı

Ormanda denetim 30 eylüle kadar sürecek

Etkinlikler arasında, Eğitim Fakültesi öğrencilerinin resim sergisi, Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun “Atatürk’e Vefa” konuşması, Halkoyunları Topluluğu’nun Zeybek ve Artvin Ata Barı gösterisi, Müzik Topluluğu’nun dinletisi, satranç turnuvası, Zeki Kahraman’ın “Atatürk ve Bilim” adlı konferansı, Dr. Mine Ersevinç’in “Atatürk ve Kızılay” konulu konferansı,  İzzet Boğa ile ‘’Atatürk ve Sanat’’ konulu söyleşi, Radyo Televizyon Topluluğu’nun yaptığı “Sokak Röportajları”, LÖSEV Topluluğu’nun ‘’Atatürk ve Çocuk’’ Sunumu, Türk Müziği Topluluğu’nun dinletisi, Av. Ersan Barkın’ın “Kemalizm’’ konulu konferansı yer alacak.

Etkinlik, 11 Kasım günü de “Cumhuriyet” filmi gösterimi, fidan dikimi ve oryantiring yarışları ile sona erecek.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku